Zadlužil nás (komunismus) zaostalostí, nekonkurenceschopností, velmi nízkou pracovní morálkou a produktivitou práce, infrastrukturou mnohde (třeba spoje pošt) na úrovni 70tých let , umrtvení trhu na mezinárodní úrovni (chtěli-li jsme na něj po revoluci vstoupit, ozvala se nekonkurenceschopnost) nebyli jsme členy ani MMF ani Světové banky (tedy česká koruna byla v mezinárodním měřítku pouze stravenkami platnými pro ČR, katastrofální životní prostředí, zničené jedy (byly celé řeky bez ryb, jen do toho se investovalo desítky miliard po revoluci) atd.atd...
Uvedu příklad: když si osvojíte zanedbané dítě z podivné, sociálně slabé rodiny a chcete-li z něho v budoucnu něco mít, koupíte mu komplet nové učební pomůcky, psací stůl a židli, zaplatíte slečnu na doučování, přihlásíte ho do kroužku, koupíte tramvajenku (například), školní obědy.... ale protože to bude vydání na víc, budete si muset na to půjčit. A ta původní rodina řekne: vidíte, jak se zadlužili? To my jsme ho vychovávali bez dluhů!! Není to pravda, oni ho mentálně i fyzicky zadlužili sekundárně na roky dopředu. Protože peníze na jeho rozvoj prožíraly průběžně a drželi jen jeho minimální úroveň tak, aby to na okolí nebylo tolika patrné. To je k tomu "nezadlužování" komunistů a "zadlužování" dnešních vlád.
A v dnešní době?: A když už si osvojitelé (pravice) řekli, dost! Je na čase si na další ušetřit, tak přišli strýček s tetičkou (levice) a řekli: když se odstěhuješ k nám, tak si půjčíme zase a budeš mít u nás vše, po čem toužíš. Tím rodině stoupají dluhy, které se projedí a budou tím zatížené i děti toho dítěte.
Žádné komentáře:
Okomentovat