Světová krize bude prověřovat celou silou charakter lidské společnosti. Ukáže sílu nás lidí, jak si umíme poradit. Koukneme-li se do historie, krize tu byly a budou. Měli bychom je brát jako prověrky naší civilizace. Doby krizí, válek, hladu, jsou líhně pro myšlenky extrémistů. V těchto dobách se vetřou lidem do myšlení a zasejí semínko nenávisti a závisti ke společnosti, a naději na lepší společnost. To dělají právě komunisté, separatisté, nacisté, fašisté. Oni ukáží na viníka, kterého je třeba odstranit a bude dobře (rasu, bohaté, vládu…).
Kdyby to bylo tak jednoduché, proč to ty strany nezařídily, když byly u moci. A u moci byly snad všechny politické směry. Separatisté záhy zjistili, že chlebíček je o dvou kůrkách, ať jsou samostatní anebo ne. A pokud jediný cíl bylo, se jen odtrhnout, tak pak lehko sklouznou k anarchii, komunismu, fašismu, nacismu. Komunisté, nacisté, fašisté, připravili lidi o jejich práva a svobody, a jejich vlády dovedly země do válek a ekonomické bídy. Prostě, tak jak se máme, nezáleží na těch, co vládnou a na zákonech. Protože jakou máme vládu a zákony, o tom rozhodujeme my všichni (pokud žijeme v demokracii). Ti co vládnou, jsou našimi zaměstnanci, jsou to naši sluhové, kteří nám mají sloužit. A když to jsou špatní zaměstnanci, tak jim dejme padáka - v dalších volbách.
Žádné komentáře:
Okomentovat