neděle 19. července 2015

Sami komunisté ničí myšlenku socialismu

Socialismus poškodili právě ti komunisté. Svými zákony, svým chováním k těm, kdo je nechtěli, tím, že do poslední chvíle stále propagovali něco, co viditelně nefungovalo. Podle mě věděli, že to nefunguje a fungovat nebude, ale nechtěli dopustit prohru a tak prohráli všechno. Kdyby si byli jistí správností socialismu, dovolili by svobodné volby, neměli by cenzuru, nezavřeli by hranice, nepronásledovali by odpůrce. To vše dělali ze strachu, aby neztratili důvěru a posléze moc.
Ale kdyby si byli jisti fungováním socialismu, proč by se měli toho bát? Oni i dnes vědí, že to nebude fungovat, ale chtějí k moci a tak lidem stále mažou med kolem pusy o skvělé socialistické budoucnosti. Oni vědí, že je to lež, sami nevěří, že to může fungovat, proto se snaží lidem nalhat, že tu socialismus nebyl. Kdyby věřili ve funkčnost, tak nebudou předstírat, že to co tu bylo, nebyl socialismus, ale státní kapitalismus (zajímavý termín). A Ransdorf šel ještě dál, když prohlásil, že tu nebyli ani komunisté.
A přitom musí vědět, že to byli komunisté, a že budovali socialismus, proč se teď za sebe stydí? Proč se stydí za tu dobu budování socialismu? Protože vědí, že to byli oni a byl tu socialismus a byla to hospodářská katastrofa, totální fiasko! Proto se k tomu nehlásí. Kdyby socialismus fungoval a byl to nejlepší, co mohlo lidi potkat, tak se k tomu budou hrdě hlásit, připomínat to blaho a naopak říkat: to my, komunisté, jsme tu zavedli socialistický ráj. A ne potupně, jako rošťáci co něco provedli: ne ne, my jsme tu nebyli, to nebyli komunisté, a to nebyl socialismus......
Oni vlastně dál říkají: socialismus nefungoval, nefunguje a fungovat nebude.

Žádné komentáře:

Okomentovat