neděle 19. července 2015

Projev levicových politiků

Za vše špatné může ODS a celá pravice, která je už z podstaty fašistická. Kdo jiný by přeci protestoval proti mírumilovným, sociálně cítícím, poctivým, upřímným, LEVICOVÍM politikům? Lid určitě ne! Lidi přeci stojí za námi. To ti fašisti z ODS a vlastně celé PRAVICE. No lidi nás přeci chápou. Lidi si nepřejí nic jiného, než abychom měli všichni stejně. Aby se důchodci, mladé rodiny, nezaměstnaní, zaměstnanci a zaměstnavatelé měli stejně a aby všichni měli stejnou životní úroveň. No a co chce pravice-fašisti? Jen bídu, hlad, nezaměstnanost a ulice plné bezdomovců. Nevzdělané lidi a lidi umírající i na rýmu, protože nedosáhnou na školy a zdravotní péči. Chtějí otroky trpící pod bičem zaměstnavatelů, trpící hlady a zimou, nemající zastání před státní policejní zvůlí pravicových-fašistických vlád, které chtějí jen hrabat a válčit. No, a když přijdeme my, ochránci a zachránci vás všech 99% zotročených, zbídačených, hlady, zimou trpících, na nemoci umírajících, na vzdělání nedosahujících, žijících na ulicích a živících se odpadky. Abychom vám nabídli řešení, podali pomocnou ruku, tak se to pravici-fašistům nelíbí. Už nedopustíme rozkrádání státního majetku nějakými privatizacemi a restitucemi, a mafiánské způsoby podnikání a zamezíme zlodějnám podnikatelů. Ano, nelíbí se jim, že jen díky nám KSČSSD padnou vaše okovy a vy budete svobodní a šťastní. Že budete zase vesele pracovat, žít, zakládat rodiny, budete mít jistoty a mír. Nenechte se zastrašit fašistickou pravicí a pojďte je smést revolucí (ježiš, pardón) pojďte nás volit. A s námi zase přijdou světlé zítřky. S námi nebude krize, kterou stejně pravice udělala schválně, aby vás ještě více zbídačila a zotročila. S námi přestanete dotovat bohaté v daních. Naopak, vy nebudete mít skoro žádné, zato bohatí budou mít takové, aby ve státním rozpočtu bylo na vaše potřeby. Pojďme společně svrhnout (už jsem se zase nechal unést), ve volbách porazit tu pravicovou vládu a odstranit bídu a nastolit levicoví řád (tedy kdo mě to psal, tak to otevřeně?) dostatek.

Ano, tyto a podobné nesmysly slyšíme od levice už alespoň 20 let. I když, trochu jsem si z toho udělal legraci, a doufám, že to legrací zůstane. Bohužel jim tomu nahrála zpackaná privatizace a krize 90 let a nedávno skončená. Ale od té doby se jim daří udržovat lidi v závisti a nenávisti k úspěchu a bohatým, stále živený faktem, že kdo má majetek, je zloděj, protože já ho nemám a pracuji celý život. Přemýšlejme a nenechme se odbýt jednoduchými, nic neříkajícími argumenty. A možná že se nakonec dočkáme toho, že místo laciných slibů, vzájemného napadání a urážení, budou muset politici přesvědčovat voliče programem, argumenty a plněním slibů.

A jeden příklad myšlení levice a pravice: Byl žil jeden mravenec a jedna cikáda. Mravenec pilně od jara do podzimu pracoval, stavěl si domeček a skladoval zásoby. Cikáda se mu smála a jen se bavila. Pak nastala zima. Mraveneček se zazimoval v domečku a užíval si zásob. No a cikáda stále v zimě, hladová a zmrzlá. Všiml si toho jeden novinář a vzal to jako kauzu. : jak to že mravenec se hřeje doma, v dostatku a zatím tu mrzne a hladoví chudák cikáda. Jak je možné. Že se toto ještě děje. A kde na to ten mravenec vzal. Určitě ne poctivě. Jali se toho (levicový)politici a interpretovali v parlamentu. Udělali zákon, kterým mravenečkovi zdvihli daně a ještě mu dali daň z bohatství. Mraveneček raději emigroval do Švýcar. No a za nedlouho se objevili články, že po mravenečkovi se nastěhovala do domečku cikáda a vyjedla všechny zásoby. O domeček nepečovala a ten postupně zchátral a rozpadl se.

S toho plyne, že ne každý chudák je chudákem proto, že mu to osud nadělil, ale proto že nemakal. A nepomůžeme chudákům tím, že se jich zastaneme a něco jim dáme, ale jen tehdy, když jim ukážeme a naučíme je, jak ven z chudoby.

Pravice nás učí, levice dává. Kdo je lepší?

Žádné komentáře:

Okomentovat