úterý 14. července 2015

ODS by měla být tvrdší

Jak to sleduji, tak se mi zdá, že ODS pro udržení koalice dala více než musela (nebo měla?) minimálně ministerstvo financí a zahraničí si měla nechat a spíše bych oželel průmysl a zemědělství. Také by měli urychlit reformy, ale to je má netrpělivost, momentálně mě vadí, že se kolem véčkařů a jejich ministerstev kupí nejasnosti. Neměl by Nečas být k nim tvrdší? Vždyť oni měli takoví úspěch díky tomu, že prosazovali průhlednost, čistotu, poctivost, jasnost a přehlednost veškerého politického života. Uvědomuje si ODS, že jestli se nakonec provalí na véčkaře nějaká špína, že to zasáhne celou vládu? Přeji vládě ať se jí podaří vše co si předsevzala a ať je to ku prospěchu nás, občanů ČR. Rozhodně by nemělo nastat něco, co by rozbilo koalici a zmařilo tak potřebné reformy. Jsme ve výjimečné a možná na dlouho poslední situaci, kdy se dá konečně pracovat na reformách.

Takovou sílu pravice ještě neměla. Pokud se nebudou hašteřit, dohadovat se o maličkostech, pokud budou držet pohromadě a skutečně chtít, aby jejich reformy začaly fungovat a byly ku prospěchu, a pokud budou chtít, aby je levice pak nemohla šmahem zrušit, protože už budou zavedené a lidem přijaté, tak musí pracovat tak, aby tu vyhráli i za 4 roky (nejlépe pak i za další 4 roky), tak přeji štěstí a rozum. Podle posledních průzkumů by opět vyhrála pravice, jak dlouho to tak bude? Díky bohu a doufám, že to tak zůstane ještě tak 2,3 volební období, aby se stačili udělat všechny reformy a stačili se zavést do života. No a díky bohu byla sociální demokracie tak agresivní, protože tím si sama odehnala koaliční partnery a zaplaťpanbuh, že lidé už nechtějí socialismus (zatím) a tím nedostanou (snad už nikdy) komunisté takový volební potenciál, aby mohli se socialistama vládu utvořit. Vlastně, děkuji pánům Paroubkovy a her Ráthovy, že socialisti jsou na dlouho mimo vládu. Děkuji a teď snad už definitivně odejdou (myslím Paroubkové, Ráthové, Zaorálkové, Falbrové, Drymlové), aby se nestalo, že bude pro lidi nepřijatelná i ČSSD

Žádné komentáře:

Okomentovat