Pokud se všichni (zvláště odpovědní) budou chovat jako že nic, ještě je to dobrý, tak se pak budeme hodně divit. Dnešní generace, která vládne a rozhoduje, neukazuje dobrý příklad té mladší. Zatím se chováme špatně (zvláště odpovědní) a učíme to i mladé. Pak se nedivme, že jsou jedinci s tímto myšlením:
Po nás potopa - užívat si života, nemyslet na budoucnost.
Individuální svoboda - na svá práva si nenecháme sáhnout a nikdo nám nesmí do toho mluvit (povinnosti už nejsou pro mě tak důležité).
Uzavřenost do sebe - záleží nám jen na nás, společnost a stát nás nezajímá.
xenofobie - nepřijímání jiných názorů, kultur, novot, a všeho, co je cizí a neznámé.
Odpovědnost - nepřijmutí odpovědnosti za své činy a svá rozhodnutí.
Rovnostářství - nevyčuhovat a útočit na ty, co vyčuhují.
Pohoda a klid - odkládání rozhodnutí místo řešení, a hlavně být opatrný, ať nic nezkazíme, aneb: kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Nedůvěra - k lidem, státu, institucím.
Nevypořádání se s minulostí - nedokážeme pojmenovat věci pravým jménem (zlo je zlem ať se tváří jako dobro).
Žádné komentáře:
Okomentovat