pondělí 13. července 2015

Kam jsme došli za 20 let? 4

Nedostatek poctivosti, ohleduplnosti, taktu, morálky, vede ke korupci, zlodějnám, podvodům. Lidi vidí, že ne poctivá práce, ale nepoctivá vede k lepšímu životu. Neprůhlednost zákonů, státních zakázek, vede nutně k pocitu bezpráví, zločinu, korupci, k situacím: já na bráchu, brácha na mě. A to je špatné. A pokud nepřijde trest, tak se lidi stále budou chovat jako v bezprávním státě, kde si mohou dělat, co chtějí. Dnešní elitu asi nikdo nezmění, ale aby nebylo pozdě čekat na další. Každý musíme začít u sebe. A společnost?

Začít třeba tím, že bez pardonu zrušit a zkonfiskovat majetek KSČ(M) a další ultra levicové a ultra pravicové strany. V Německu zrušili hned NSDAP, a po pádu SSSR zrušili KSSS, proč to nejde u nás? Komunisté postavili stát na totálním rozkradením státu (jak nazvat znárodnění po únoru 48 a měnovou reformu 1953 jinak než krádeží), včetně ukradení lidských životů (jak nazvat nesvobodu a dobu, kdy o vás rozhodovala strana) Pokračovat zavřením a konfiskaci majetku všem kdo nepoctivě nabyl majetek (nepřekážet policii v práci). Unést (tajné služby to dříve dělali) "Kožené a Krejčíře" z jejich ostrovů a postavit je před soud (kdo by nám to zazlíval?). Zavřít a konfiskovat majetky nepoctivým politikům a úředníkům. A nejtvrději potrestat politiky, policisty, právníky, soudce, úředníky pokud poruší zákony.

Jinak lidi nenajdou víru ve spravedlnost, morálku, poctivost. Nenajdou ten pocit, že je ten stát jejich a má cenu pro něj něco dodělat. Že už nepatří komunistům ani jiné straně a skupině, ale jim. Pak snad se pohneme z místa. Pak budou věřit, že má cenu udělat něco pro stát, společnost, ne jen pro sebe.

Žádné komentáře:

Okomentovat