Dnešní politici zadlužují a zadlužují. Kdyby to bylo do oprav a modernizace státu, do vzdělání, do rodinné politiky, apodobně, ale oni dluhy rozdávají na to, aby to lidi projedli. Dnešní politici nevidí do budoucna, ale jen na své volební období. A s touto nezodpovědností nám zanechají stát katastrofálně zadlužený a přivedou stát k bankrotu. Oni jen vědí, že za nich se krach ještě nedostaví a nad budoucností si myjí ruce. Rozhazování, plýtvání, uplácení voličů, rozhádanost politiků, nechtění se pustit do reforem, nás jednou může dost mrzet. Nikdo nevidí a neslyší ekonomy, kteří už nevarují, ale přímo řvou jak je to špatně. Až to bouchne, bude muset přijít někdo, kdo nás srovná (myslím stát a ty co rozhodují) do latě a bude to tak, jak on píská.
Dnes nejde politikům o blaho státu a lidu, ale o blaho své, své strany, o moc a tím zůstat u zdroje informací a peněz. Politici zbytečně sáhli k populismu, osočování soupeřů, a bohužel k urážkám a nadávkám. Díky nim ta společnost zhrubla a přestala být slušná a poctivá. Jak chcete po člověku slušnost, poctivost, morálku, zásady… když vám politici ukazují, že i bez toho se dá slušně žít. Nebo právě bez toho? Politici by měli mít jasnou vizi, co udělají, a odvahu jít za tím. Měli by věci pojmenovat pravými jmény. Mělo by se trestat a zavírat, když je něco špatně, ne to zametat pod koberec. Pokud ti, co trpěli za komunistů, se dnes budou mít hůře proti svým trapitelům, jak mají uvěřit, že dnes je lépe? Pokud budou politikům procházet skandály a jejich chování, jak mají lidi uvěřit ve slušnost, morálku, poctivost? Pokud se jasně neprošetří velké podvody, bankroty, tunely, úplatkářské aféry, jak mají lidé uvěřit ve spravedlnost?
Žádné komentáře:
Okomentovat