pondělí 13. července 2015

Kam jsme došli za 20 let? 2

Je na čase si uvědomit, co jsou trvalé hodnoty společnosti. A nejen o nich vědět, ale se jimi i řídit a vědět význam těch slov: úcta k člověku, vztah k lidem a věcem, moudrost, pokora, slušnost, svoboda, demokracie, Znát své ideály, vědět kam jdeme, proč tam jdeme, a jak toho cíle chceme docílit. Mít tu cestu stále před očima a jít. Nenechat se odradit a sejít z té cesty. Nepřešlapovat, nevracet se stále na začátek, to je motání v kruhu, které nikam nevede. Ti co nám měli jít příkladem, tak zklamali totálně. Místo aby politici vzali svou úlohu jako službu národu, tak si vzali národ jako své sluhy. Ano, už není politický tlak, ale ekonomický. Už se nemusíme bát perzekucí, máme svobodu, ale politické nezodpovědnosti za naší budoucnost.

Politici už nehlásají program, ale napadají druhé politiky, co všechno zkazili, a jen oni to dokáží napravit (před volbami), ale na jednou zjistí, že to nejde, protože je to neopravitelné (po volbách), oni to tím pádem nemůžou splnit své sliby. A postupně se ze všech stávají populisté. Před volbami slibují hory, doly, ti co jsou u moci, tak před volbami zvyšují platy, přídavky, soc. dávky, důchody. To že to vede k větší státní zadluženosti? To přeci nevadí. Krach svedeme na předchozí vlády, které to nastartovali a oni to už nemohli ubrzdit. Anebo, v té době budeme mít štěstí a krach zažije jiná vláda a pak si budeme mýt ruce tuplem. Komunisté nám zanechali ekologickou katastrofu, hospodářsky zdevastovanou zem, kde se léta jen něco nového stavělo, ale staré a potom už postavené, se neopravovalo, tím byla města, podniky, vše, zastaralé, nemoderní. Ano, nezadlužili stát, ale za cenu neinvestování do státu.

Žádné komentáře:

Okomentovat