Komunisté se diví, že ještě dnes se proti min zvedají hlasy a některé radikální je chtějí i zrušit. A proč to tak je? Protože to co říkají a píší, jsou stejná slova, jako za socialismu, proto je tolik lidí ztotožňuje s komunisty co tu vládli. Není to proto, že by je někdo mediálně očerňoval, jak si myslí, ale je to jejich slovy.
Západ - zlý východ - dobrý USA - zlý Kuba - dobrý kapitalismus - zlý socialismus - dobrý pravice - zlý levice - dobrý a podobné příklady.
Západ - zlý východ - dobrý USA - zlý Kuba - dobrý kapitalismus - zlý socialismus - dobrý pravice - zlý levice - dobrý a podobné příklady.
Kdyby neměli takto vyhraněné názory tak by nebylo tolik obav, rozhodně by nebyli radikální návrhy na zrušení. Nevypadalo by jinak, kdyby říkali a psali toto: na západě, v kapitalismu, v USA… je tohle dobře, tamto špatně v tomhle jsou lepší v tamtom horší a pravice myslí něco dobře a něco špatně. A to stejné i o druhé straně: socialismus, východ, Kuba… dělá to špatně to zas dobře, v tomto je lepší v tamtom horší a levice tu dělá dobře a tu zase špatně. No nebyla by KSČ(M) přijatelnější pro více lidí?
A druhá věc, která vadí, je ta jejich jediná cesta: revoluce. Tedy násilná přeměny systému, v tom je největší strašák. Ke komunismu by se mělo lidstvo dostat evolucí- čili vývojem, nenásilně, dobrovolně, prostě jednou zjistí, že je to tak lepší. Ale pokud budou jen páchat revoluce, tak vždy někomu ublíží a vždy to tak bude špatné.
Žádné komentáře:
Okomentovat