sobota 25. července 2015

Jak se čistí minulost

Jak se čistí minulost? Jak se vyhnout zodpovědnosti a trestu? Stačí jen prohlásit, že jsme v době našich činů neexistovali (umřeli jsme, nežili jsme) a že to udělal nějaký lump. Některé komentáře komunistů a jejich přívrženců jsou tak absurdní, že jsou vlastně k smíchu. Ale smát by jsme se neměli. Co se týká komunistů, tak po jejich vítězství, většině národa s tuhl smích na rtech.
Jak mohou tvrdit to, že od r.48 tu nebyli komunisté ale zločinci? Že KSČ přestala existovat! Tak když to vezmu na dnešek, tak by se také mělo tvrdit, že: od r. 89 do dnes nejsou žádní ODS, ČSSD, KDU-ČSL, SZ, a další strany, ale jen lumpové a zločinci. Že tyto demokratické strany přestali existovat a neexistují. Je to stejná blbost, že?
Ale odpovězte mě na to, jak mohli ti lumpové, ty hodné komunity odstranit? a jak se jim povedlo je odstranit do dvou let, aby ti lumpové už nedovolili další volby v r.50. A jak to, že se jim podařilo během pár měsíců, kdy rozjeli ty politické procesy, vyměnit celou stranickou základnu (počítám, že tenkrát to mohlo být tak 2 mil lidí) vyměnit všechny zastupitele národních výborů, poslance, soudce, prokurátory, právníky, vedení policie a armády, aby si zajistili, že se jim nic nestane a že si tu udrží moc. Vždyť už v tom únoru to muselo být kolem 3-4mil. lidí, a možná více, kteří se takto přesunovali a kteří se podíleli na těch zločinech 50 let. Opravdu věříte, že by tu a i jinde na světě, bylo možné, aby se takto během pár měsíců mohlo přesunout tolik milionů lidí? Opravdu si myslíte, že by si to nechali líbit zvolená vláda a parlament? To jste tedy naivní, nebo s prominutím: komunisti (nezlobte se, ale od jiných jsem to zatím neslyšel, jen od komunistů, že KSČ od února48 neexistovala) Kdo tvrdí, že komunisti nevládli, nýbrž lumpové, tak říká, že lump není komunista.
Žádný z těch komunistů se sám za lumpa nepovažoval, jako se za něj nepovažoval ani Hitler a další nacističtí pohlaváři. Tito lidé podle vlastních měřítek pouze budovali nový, lepší svět. Lumpové pro ně byli ti, kteří jim jejich dílo chtěli kazit. Kdyby dnes přišel Hitler nebo Gottwald, pak by vůbec nechápali, jak je někdo může označit za lumpy? A myslíte si, že za lupma by se považoval někdo z těch budovatelů lepších zítřků, ať komunistických, nebo nacistických. Od Lenina a Hitlera, až po dnešní budovatele, jako je nesmrtelný Kim a Chaves. Oni by přímo a kategoricky protestovali, proti takovému nařčení. A své zločiny by svedli na nutnost, na dobu, na své nepřátele. A místo omluv by říkali: tak, byli chyby, excesy jednotlivců, ale už jsme se poučili a nebude se to opakovat. Ale jinak to byl nejspravedlivější systém.
U Hitlera by to bylo zajímavé, kdyby holocaust a válku označil: jen za nějakou chybičku a exces jednotlivce. No a krása by byla, kdyby některý nacistický pohlavár prohlásil: rokem 1933 přestala NSDAP existovat, kdyby prohlásil: NSDAP nevládly, to vládli lumpové. Tak jestli si komunisté myslí, že se očistí od své minulosti tím, že prohlásí, že oni tu nebyli, a tím jim přestaneme připomínat tu minulost, tak doporučuji ostatním stranám (včetně bývalých členů NSDAP) tvrdit to samé. Jsem zvědav zvláště na komunisty, jestli těm stranám už nebudou připomínat zločiny minulosti  (NSDAP) a politické chyby (demokratické strany).
Komunisté nám vlastně říkají, jak se opět budeme učit dějiny až tu budou. Opět nám naznačují, jak se čistí historie. Tak čest práci soudruzi. Jo a až tu budete, tak mě snad nezavřete, protože já jsem tyto články nepsal, to byl nějaký lump. Já vlastně rokem 2005 (to jsem měl první PC a začal psát na webech) přestal existovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat