Nechci kritizovat levici v čele s Paroubkem, že shodili vládu, ale to, že se k tomu nepostavili čelem a neujali se vlády. A když to neudělali hned, tak měli udělat vše proto, aby se konali předčasné volby. A jestli jim to zákon nebo ústava a nedovolili, je to jedině špatnou prací poslanců. Když už berou takové nekřesťanské peníze, tak by ta práce měla být v pořádku. A jestli vyrábí nefunkční ústavu a zákony, tak ať jdou od toho nebo ať za to neberou peníze. Ale jestli jste si všimli (při přímém přenosu), tak oni z pádu vlády byli více nešťastní, než vláda sama.
Možná si ani nepřáli vládu shodit. Uvědomili si, že teď, když je krize, tak je to nejhorší doba přijít k moci. To by teď museli oni škrtat, šetřit, snižovat platy, důchody, přídavky, zvyšovat daně, čelit nezaměstnanosti. Ono vládnout vlaku, který jede po rovné trati, bez překážek se chce vládnout každému, ale nasednout na vlak, který jede po špatných kolejích, plných překážek a nebezpečí, to už chce trochu hrdinství. Někdo řekne, že nebýt části koalice, tak vláda nepadne. Ano, vládu nepoložila jen levice, ale usilovala o to stále. Přirovnal bych to k házení kamenů do oken, a když se jednou trefí, tak se chtějí zbavit odpovědnosti tím, že ukáží na toho, kdo jim kámen podal.
Proč ale levice nepočítala s pádem vlády? A když počítala, tak proč neměla řešení? A nelíbí se mi ani postup pravice. Když byla levice tak nezodpovědná, tak proč i pravice. Proč prostě pravice neřekla: dobře hoši máte, co jste chtěli. Tady máte moc a udělejte, co umíte. Místo toho se podíleli na sestavení úřednické vlády. Měli prostě levici nechat se v tom vymáchat. Mám pocit, že tak jak postupovali, jen pomohli levici k dalšímu vítězství. A může mi někdo vysvětlit, jak to že ti, co sestavují ústavu a zákony, je neznají a nerozumí jim, nechci rovnou říci, že jí neuznávají? Jinak si nedokáži vysvětlit, že jsme tam, kde jsme. Copak oni nevěděli, že se předčasné volby nemusí konat, protože to může být proti ústavní?
Tak buď levice nezná, nebo neuznává ústavu, jinak by počkala do řádných voleb. Nebo pravice nezná, nebo neuznává ústavu, proto nedonutila levici, aby prostě převzala moc. Anebo obě strany neznají, nebo neuznávají ústavu, a to jsme všichni v maléru.
Za ty prachy byste měli pracovat lépe. Klidně si berte i desetkrát tolik, ale za práci kvalitní, nezpochybnitelnou, jednoznačnou, bez kliček, bez možnosti vysvětlení jednou tak a jindy jinak, abyste to nemuseli neustále doplňovat a novelizovat. Kdybych já dělal tak jako vy, tak mě vyhodí. A jestli ne, tak mě krátí o peníze. Vy byste měli zatím brát nic až maximálně průměrný plat anebo odejít. Zatím vaše chování vnímám, že levice chce vládnout, jen když všechno klape a oni mohou slibovat a kde brát na ty sliby. Pravice zase neumí vysvětlit a přesvědčit lidi o správnosti jejich konání a svou nepřesvědčivostí nahrávají levici. A oběma asi vyhovuje dnešní stav, kdy úřednická vláda za ně dělá nepopulární věci. Víte co politici? Nechte jí vládnout stále, nakonec díky ní jste trochu schopní dohody. Dovětek: snad už to nebude platit.
Žádné komentáře:
Okomentovat