úterý 14. července 2015
Jak to půjde dál
ČSSD zažila vlastní Pyrrhovo vítězství. Při drtivé přesile pravice nemohli nespoléhat na pravicovou zradu pravice. Muselo jim být jasné, že mohou složit vládu pouze s ODS, nebo s TOP09, VV a Komunisty. V obou případech by se pravice totálně odrovnala a přispěla by k vítězství levice.
Proto je velmi nepravděpodobné, že by se s jakoukoliv pravicovou stranou dohodli.
A nemohli a nemůžou počítat ani u nás tak běžných a protistranou oblíbených přeběhlíků. Musí jim být jasné, že zvláště v případě skoro ústavní většiny pravice (118:82) si jen blbá pravice vezme možnost vládnout. A musí jim být jasné, že i kdyby ano, tak se budou muset podřizovat pravicové politice a na prosazování levicové politiky jim nezbude moc místa. Skoro bych řekl, že by se ČSSD musela stát středovou až středo pravicovou stranou. A každému musí být jasné, že 18 přeběhlíků (vlastně 19) je na hranici zázraku.
Paroubek odešel, nebo byl odejit, protože je socanům jasné, že on by byl totální překážkou pro vyjednávání a pro další pokles preferencí ČSSD. Ale myslím, že to socanům stačit nebude. Že budou muset přejít z leva do střed. Pak bych i já uvažoval nad možností uvažovat o přijatelnosti ČSSD. A myslím, že by jim prospělo, kdyby ze sebe smyli tu rudou barvu.
Ale pokud pravice je normální a pokud skutečně chtějí pomoci, tak je nerozbije socanské podlézání, ale půjdou sami po cestě nezadlužování, zamezení korupce, reforem, zvláště důchodové, šetrnosti, průhledných státních zakázek.
Gratuluji pravici k vítězství. A opovažte se mezi sebou hádat a nedohodnout se. Koukejte udělat koalici ODS+TOP09+VV a koukejte pro nás pracovat čestně, poctivě, ku prospěchu nás, lidí a státu, ne ku prospěchu vás. A jestli zklamete, tak vám vytahám uši a budu volit komunisty. Tak nezlobte a pracujte do roztrhání těla.
A všimli jste si, že kroužkování (defenestrace 2010) vyměnila skoro 120 poslanců? A vyhodila hned dvě strany z parlamentu? Tak pozor páni poslanci, vidíte, co dokáže volič. A příští volby pokračujeme.
A děkuji Český národe, že u vás zvítězila zodpovědnost pro zítřek nad plným talířem "jen" pro dnešek
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat