JAK se díváte na ten průzkum o extremismu? Dobře, souhlasím! Jenže to nesmí být tak, že to bude sloužit k pronásledování těch, kdo mají sklon k extremismu, ale k tomu, aby se v oblastech se sklonem k extremismu, zjistilo proč to tak je. A aby se stát snažil vyřešit důvod, proč to tak je. Rozhodně ho nevyřeší tím, že když někdo bude extremistům fandit, že ho potrestají. Tím akorát přilijí oleje do ohně. Ale jak proti tomu bojovat. Samozřejmě to nedovolit, nepodporovat, řešit.
Ale neřešit tím, že extremistům dáme za pravdu. To znamená, nevidět jen jednu stranu.
Extremisti zatím jen využívají toho, co štve lidi: Já pracuji, platím, co mám platit, plním, co mám plnit,snažím se, jak můžu a kolikrát mi to k ničemu není, dodržuji zákony, vyhlášky, společenské normy. A druhý? Nic nedělá, neplatí, žije jen z dávek, nesnaží se o nic, neplní své povinnosti, zákony, vyhlášky, společenské normy pro něj neexistují, a na rozdíl ode mne, který je sedřený z práce, on je odpočatý v sedění u piva. No a pak přijde extremista a řekne: je to fakt nespravedlivé. Hele, já ti pomůžu. Každý přeci musí pracovat a každý ať žije podle toho, jestli pracuje nebo ne. A pro každého musí platit nejen práva, ale i povinnosti. A vůbec, zákony, vyhlášky, společenské normy. A kdo to nerespektuje, ten tu nemá co dělat. Nikdo nesmí žít na tvůj úkor. Hele až se dostanu k moci, vše bude jiné, já to zařídím. Tak dobře, budu tě volit.
No a teď řeknete, kdo je extremista a kdo jen nespokojenec se státním systémem? A byl by stejně tak nespokojen a nakloněn extremistovi, kdyby se to nedělo? Kdyby byl každý nucen hledat si práci a dávky mít jen za obecně prospěšné práce? (když nesežene práci, tak by měl ty dávky brát za to, že odklidí z ulic sníh, že zamete ulice, že natře plot u školního hřiště….) Dávky jsou ze státního rozpočtu, tedy z daní. Dávky jsou od nás všech, proč máme někomu dát peníze jen tak? Jak by se to hodilo tuto zimu. Kde byli ti nezaměstnaní a bezdomovci, když tu byla sněhová kalamita v celé republice? A byl by mu nakloněn, kdyby všichni museli dodržovat zákony, a když ne, tak sankce. A kdyby se na neplatiče dívalo stejně, a kdyby a kdyby…. Myslím, že kdyby na všechny byl stejný metr, tak by extrémista neměl šanci. Tak přestaňme každému měřit jiným metrem a extremismus zmizí sám.
Žádné komentáře:
Okomentovat