A možná ještě nebezpečnější. Je to válka myšlenek, ideologií, duší lidí a národů. A stejně tak, jako ta skutečná, horká válka, se musí vést i ta dezinformační. Tedy, jasně označit nepřítele, a postupovat nekompromisně proti němu. V horké fázi je to dvěma způsoby. Zabít nebo zajmout. V dezinformační válce jsou také dva způsoby, i když mírnější. Zakázat a "zajmout" (tedy ty aktivní šiřitele a výrobce dezinformací, chytit, soudit, odsoudit). A né, není to cenzura, je to obrana státu.
Je hrozné že ve společnosti je podpora populismu a extrémismu. 42% parlamentní opozice + 8% velmi pravděpodobná parlamentní opozice + 12% nepravděpodobná parlamentní opozice, ale pro boj v ulicích a přes média, hlavně internetová, už celkem velká síla pro podporu parlamentní opozice. Celkem to dělá 62% populistických a extremistických myšlenek ve společnosti. Jejich vítězství by nás odvedlo od myšlenek prozápadních hodnot, s možným výstupem z EU a NATO, a vehnání do náruče russácka a čínsska.
Komplet 62% procent jedou russáckou propagandu o hodném nebo né zas tak zlém russácku a zlém západě (USA a EU). Mimo bureše (o jeho poskocích z jeho anofertu nebudu mluvit, protože ty jedou jen to, co chce jejich pán) a socdem a zelení (38% populisté), který by snad zůstali v EU a NATO a chtěli jít na západ (u bureše je to podle výhod, které jsou momentálně pro něj lepší na západě), tak to ostatní (26% extrémisté) by okamžitě odešli z EU a NATO a okamžitě by vběhli do náruče russácka.
Jen 38% mají vládní a demokratické strany, prozápadního myšlení, prozápadních hodnot. Strany které to se zemí a lidmi myslí skutečně dobře. Může se zdát, že sice vědí co chtějí, ale nevědí jak to udělat. Možná by měli udělat víc. Ale hlavně že něco dělají. To burešovi vlády dělali jen jediné. Rozjížděli spirálu zadlužování státu. A jen velkou náhodou, propadnutím milionů hlasů, se ho podařilo odstavit. Bohužel zrovna ve špatné době. Po vypuknutí války a po teprve rozjíždění inflace a energetické krize.
Ta se naplno rozjela až za této demokratické vlády, i když z kopce jí postrčila burešova vláda. Která teď místo pomoci, jen překáží a snaží se situaci ještě zhoršovat. A nejen blokování sněmovny, ale i šířením dezinformací. Rozjíždí strach a russáckou propagandu. Spojují se s celou dezinformační scénou, která nepokrytě jede prorussáckou propagandu, s kterou vedou válku proti nám a celému západu. Na oko se tváří jako zachránci demokracie a zastánci neutrality. Ale po hluboké analýze jejich slov: neutralita, ale spojenci russácka.
Pokud nezačne stát konečně něco dělat. Ale i my všichni, buďme konečně zodpovědní za své životy. Tak se může stát katastrofa. Po dalších volbách mohou mít populisté a extremisté i ústavní většinu. Co to v rukou populistů a extremistů může napáchat, není těžké uhádnout. Viz Orbánovské Maďarsko. Já vím, dnešní opozice po ničem jiném netouží. Ale skutečně je tu 62% populace toužící po polo diktátorském režimu? U těch 26% populace je to víc než jasné, že by se jim líbil russácký diktátorský režim.
Akorát je otázkou, na kolik je myšlení těch 62% populace, a především těch 26% populace, k tomuto myšlení dovedeno dezinformační scénou a russáckou propagandou. Kolik z nich by nemělo tak radikální názory? Neříkám že jsou ovlivněny všichni. Ale myslím že tak polovina by to mohla být. Přesněji, tak z tý ovlivněný poloviny by bylo tak 80% populistů a 20% extremistů.
Tedy bez dezinformační scény by tu mohlo být o cca 25% méně populistů a o cca 5% méně extremistů. A možná tak o cca 30% demokratů víc (na levo nebo na pravo) To by byl obrácený výsledek, který se blíží západnímu vyspělému světu. Cca 70% demokratů vs 30% populistů a extremistů.
Vláda musí začít nekompromisně bojovat s dezinformacemi a dezinformátory. Musí se vyvarovat chyb a nebát se nepopulárních opatření. Musí se bránit útokům opozice. Více mluvit o svých úspěších a připomínat chyby předchozí vlády. A my musíme pochopit kroky této vlády. Pochopit i nepopulární kroky této vlády. Sami mluvit s lidmi o potřebě kroků které vláda dělá. Jistě, dívat se kriticky na kroky vlády, ale nezapomínat na to co dělala předchozí vláda.
Opravdu není jiná alternativa k růstu naší ekonomiky a naší životní úrovně, než je tato vláda. Opozice by opět veškeré kroky na zlepšení zastavila, a pro udržení moci by minimálně nechala dál státní rozpočet v rozvalu, čímž by to ještě urychlila. Připomenu, že ohrožení vzdělání našich dětí zavinila 8 letá vláda burešova anofertu a socdem. 8 let měli na to, aby letos nebyla taková krize o školy při silným ročníku. Stejnou krizi zavinili i v energetice. Bohužel, ukazuje se to až za dnešní vlády, ale zaděláno bylo za předchozí vlády.
Uvědomme si, že dnes sklízíme jen to co zasela dnešní opozice. Položme si otázku, jak by si s tím poradili oni? U toho školství nijak, protože tady je zanedbaná minimálně 8 letá příprava. U energie tak že by zadlužení bylo mnohem větší. Důchody by se nijak netěšili a tak by se pomalu připravoval důchodový kolaps. Díky zvětšování dluhu a projídání dluhu, by stagnoval rozvoj ekonomiky a tím by se do budoucna zhoršovala životní úroveň.
Oni měli sami naplánovaný schodky né menší než 300 miliard, ještě do roku 2025. (Vycházím z jejich vlastních činů a slov) Nezapomínejme na vlády dnešní opozice a snažme se pochopit kroky dnešní vlády. Věřte, kdyby se to obrátilo, bylo by hůř. Tato vláda alespoň něco dělá pro zlepšení. Předchozí vlády bureše a lihoše a socdem nedělali vůbec nic. Jen nám zadělávali na pořádnou ránu do zdi, za takových 30 let.
Tato vláda dělá to, že ten rozjetý vlak, který rozjelo 8 let vlády bureše, lihoše a socdem, snad zastaví těsně před tou zdí a vlak pojede dál ale po jiné koleji. Návrat bureše opět k moci, by znamenalo že vlak ještě proti tý zdi zrychlí a těsně před nárazem do zdi, ti co to zavinili vyskočí a nechají ten vlak narazit a vykolejit. Jim to bude jedno, oni už u toho nebudou. Jen s úšklebkem budou dál lidi oblbovat tím, že za nich ten vlak ještě byl na kolejích a jel...
Žádné komentáře:
Okomentovat