pondělí 22. června 2026

Něco o konspiracích a jak se jim bránit

Něco o konspiracích jsem už napsal.a mé odpovědi na ně jsem shrnul do pár bodů. Abych to shrnul. Konspiratoři pracují s tím, s čím pracuje víra: svět byl stvořen za 6 dní. A konspiratoři, konspirace je záležitostí jedince nebo úzké skupinky lidí, proto se to neprovalí předem.

1. proč by to někdo dělal a proč tak složitě, aby se to provalilo? Třeba místo práškování letadli by stačilo něco dát do vody a jídla.

2. mnohdy by to muselo dělat spousty lidí a proto mít velké, prakticky neomezené, kapacity na financování výrobu a následné utajování a osobní ochranu. Nehledě na prostor kde by to vyráběli a uskladnili.

3. jak zamezit prozrazení? Úplatky nebo vymáhá násilím a zametáním stop? A proč to projde konspiratorům a jejich odhalení, když to neprojde lidem co na tom pracují? 

4. když už nechají provalit jejich plány a nechat je šířit bez omezení, proč to rovnou nezveřejní, čímž by prakticky ušetřili na částkách a lidských i materiálních kapacitách na utajování?

5. proč vlastně v některých případech něco utajují, platí za to ohromné částky a ohrožují své plány prozrazením při likvidaci stop a hlavně svědků. Místo toho, aby z toho naopak profitovali a vydělávali, tedy místo ztrát by měli zisky? Třeba za to vidět ten okraj země, by mohlo být pořádné ryto 👍😂

Těch pět bodů vystihuje všechny hlavní problémy všech konspirací. Tu nákladnost a zbytečnost to vůbec dělat. Samozřejmě jsem těmi konspiracemi myslím tu plochou zem, očkování pro ovládání kontrolu a likvidaci, práškování letadli, a podobně a tak dále.  Ne klasický trestní čin, jako ty různé kartely a korupce. Pro mnoho lidí je jednodušší si myslet, že je vše konspirace. Nemusí u toho moc přemýšlet. 

Žádné komentáře:

Okomentovat