https://www.facebook.com/share/p/1BhM1y2FuP/
neděle 28. června 2026
Příliš velká demokracie je chyba
Demokracie se musí umět bránit. Demokracii může porazit jen demokracie. Tedy, přílišná neomezená absolutní demokracie bez hranic. Takovou demokracii potřebují ti co jí chtějí zničit. A proto musí demokracie pro obranu přestat být touto demokracií. Musí být demokracií s pravidly mantinely hranicemi. Tou ochranou by mělo být třeba to, že komunisté nacisté a fašisté by neměli mít možnost se veřejně prezentovat a už vůbec mít možnost zakládat strany spolky sdružení hnutí a jít kandidovat do voleb.🤦 A veřejně šířit lži a dezinformace. Jako příklad uvedu, že strany koalic Stačilo a SPD, a Motoristé, by měli být zakázány. A BIS by se měla zaměřit na radikalizaci babišovo hnutí ano, jestli už také nepřekračuje hranice. U těch stran koalic je jednoznačná známka extrémismu a radikalismu, proti demokratických zásad. U babišova hnutí to může být populismem. A jestli se někdo bojí, že cca 10-15% extrémismu v populaci, jejich zákaz zničí demokracii, tak vůbec nechápe v čem demokracie je. A jestli se nedokáže 85-90% populace spojit proti 10-15% extrémismu, tak si vážně demokracii nezaslouží. 🤦
Jsme vážně primitivní národ 🤦🤮
Jako vážně by tato babišova dezovláda měla skoro ústavní většinu? 🤦🤮 A burešova sekta ano má stále přes 30%?🤦🤮 A proč už se dávno nespojil Demoblok, minimálně už nejdou dočasně automaticky ODS Top09 KDU-ČSL v koalici Spolu?🤦🤮 A proč už nevznikla stejně tak už oficiálně koalice Piráti a zelení?🤦🤮 A jak to že ksčm je stále v průzkumech vedená? 🤦🤮 Neměla by být od ledna zakázaná? Vždyť je to přeci propagace komunismu což by mělo být už trestné? A pokud přičtu i to Naše Česko, tak Demoblok by volilo 45% voličů a Temnoblok 55% voličů. 🤦🤮 Při účasti 67% voličů, to dělá jen cca 30% populace, co by volilo Demoblok (ODS, Top09, KDU-ČSL, STAN, Piráti, Zelení a Naše Česko)🤦🤮. Jako vážně by 70% (nevoliče automaticky do Temnobloku, protože jim je očividně jedno jak to dopadne s demokracií. Jestli bude nebo nebude 🤮) populace volilo Temnoblok? 🤦🤮 Jsme fakt debilní zdegenerovanej zaostalej národ? 🤦🤮
čtvrtek 25. června 2026
Graf ekonomické a vojenské síly EU
Z grafu vyplývá, že hlavními ekonomickými a vojenskými centry světa jsou USA, EU a Čína. Významnou ekonomickou i vojenskou sílu představuje také západní blok mimo EU (Británie, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Jižní Korea a Norsko). Rusko zůstává vojenskou velmocí, především díky svému jadernému arzenálu, ale ekonomicky zaostává za ostatními hlavními hráči.
Pokud se spojí síla EU a západního bloku, vzniká ekonomicky i technologicky nejsilnější uskupení na světě. Toto spojenectví je navíc poměrně soudržné, protože jeho členové sdílejí podobné politické systémy, bezpečnostní zájmy a dlouhodobá spojenectví.
Naopak BRICS představuje významnou ekonomickou a demografickou sílu, ale není to vojenská aliance a jeho členové často sledují rozdílné zájmy. Proto nelze jeho potenciál využívat tak jednotně jako v případě západních spojenců.
Z pohledu evropských ekonomických a bezpečnostních zájmů lze argumentovat, že silnější spolupráce evropských států zvyšuje jejich schopnost prosazovat své zájmy ve světě. Na druhou stranu existují různé názory na to, jak hluboká by tato integrace měla být a jaké pravomoci by měly zůstat jednotlivým státům.
EU sama o sobě patří mezi tři největší ekonomické mocnosti světa. Ve spojení s ostatními západními spojenci představuje ekonomicky, technologicky a z velké části i vojensky nejsilnější a nejlépe propojený blok na světě.
Síla EU nespočívá jen v její vlastní ekonomice, ale hlavně v tom, že je součástí širší sítě spojenců s podobnými zájmy a hodnotami.
Pokud někdo považuje bezpečnost a prosperitu Evropy za prioritu, pak dává smysl usilovat o spolupráci a soudržnost evropských zemí, nikoli o jejich vzájemné oslabování. Už samotný fakt, že Rusko dlouhodobě podporuje kroky vedoucí k oslabení jednoty EU a západních spojenců, by měl být pro Evropany varováním a pro Evropu rozumné dělat pravý opak – více spolupracovat a držet při sobě.
pondělí 22. června 2026
Něco o konspiracích a jak se jim bránit
Něco o konspiracích jsem už napsal.a mé odpovědi na ně jsem shrnul do pár bodů. Abych to shrnul. Konspiratoři pracují s tím, s čím pracuje víra: svět byl stvořen za 6 dní. A konspiratoři, konspirace je záležitostí jedince nebo úzké skupinky lidí, proto se to neprovalí předem.
1. proč by to někdo dělal a proč tak složitě, aby se to provalilo? Třeba místo práškování letadli by stačilo něco dát do vody a jídla.
2. mnohdy by to muselo dělat spousty lidí a proto mít velké, prakticky neomezené, kapacity na financování výrobu a následné utajování a osobní ochranu. Nehledě na prostor kde by to vyráběli a uskladnili.
3. jak zamezit prozrazení? Úplatky nebo vymáhá násilím a zametáním stop? A proč to projde konspiratorům a jejich odhalení, když to neprojde lidem co na tom pracují?
4. když už nechají provalit jejich plány a nechat je šířit bez omezení, proč to rovnou nezveřejní, čímž by prakticky ušetřili na částkách a lidských i materiálních kapacitách na utajování?
5. proč vlastně v některých případech něco utajují, platí za to ohromné částky a ohrožují své plány prozrazením při likvidaci stop a hlavně svědků. Místo toho, aby z toho naopak profitovali a vydělávali, tedy místo ztrát by měli zisky? Třeba za to vidět ten okraj země, by mohlo být pořádné ryto 👍😂
Těch pět bodů vystihuje všechny hlavní problémy všech konspirací. Tu nákladnost a zbytečnost to vůbec dělat. Samozřejmě jsem těmi konspiracemi myslím tu plochou zem, očkování pro ovládání kontrolu a likvidaci, práškování letadli, a podobně a tak dále. Ne klasický trestní čin, jako ty různé kartely a korupce. Pro mnoho lidí je jednodušší si myslet, že je vše konspirace. Nemusí u toho moc přemýšlet.
neděle 21. června 2026
Od babiše se jednou budou zločinci učit
Babiš a jeho pro korupční hnutí dokázalo geniální nápad dovést až do konce. Korumpovat druhé je krátkodobé a nebezpečné. Rychle se odhalí a potrestá. A tak Babiš vymyslel (nebo spíš jeho nejbližší tým) geniální plán.
Vytvoří politickou frakci agrofertu. Která se bude tvářit jako protikorupční a pro lidi a nepolitická a proto plná odborníků, co to myslí se zemí a národem opravdu vážně. No a budou se modlit aby to vyšlo a našlo se v národě dostatek debilů, který na to nalitnou.
A bohužel, našlo se jich dost. Samozřejmě šli do toho s předem udělaným průzkumem, kde se ukázalo, že národ jde za kus žvance a příslibu dobré budoucnosti, jako krysy za krysařem. No a když to vyšlo, přišel další hlavní bod plánu.
Zamořit státní správu, která okamžitě bude připravovat takové podmínky, aby stát pracoval pro Agrofert. Tím se korupce povýšila na stát, který začal pracovat ve prospěch Agrofertu. To je bezpečnější, méně odhalitelná a tím méně postihnutelná strategie.
Ale i tohle by mohlo skončit špatně, proto vymysleli i něco jako antivir proti zničení hlavního viru. Tedy že všechny pokusy o zničení jejich viru budou dehonestovat a obracet proti antivirum co chrání systém.
Tedy, hlavní vir měl za úkol dostat se do státní správy a zamořit jí. A tento vedlejší vir má za úkol chránit ten vir.
Funguje to stejně jako když pošlete někomu virus v e-mailu.
A on tu zprávu otevře a virus začne pracovat a aby to mohl dělat tak se obalí ochranou. A ta ochrana je v tom, že babiš a jeho politická divize musí vyhrávat volby.
Bude lidem slibovat, uplácet je, najde jim nepřítele, kterého dehonestuje, se slibem že je ochrání, s tím že jen on je ochrání. Čím zajistí že babiš a jeho politická divize Agrofertu vyhraje volby.
Čímž upevní moc ve státní správě, která bude dál pokračovat v rozkladu státu, ve prospěch babiše a jeho Agrofertu. Zatím se jim to daří na jedničku a zatím jim lidi věří.
A jistě, babiš byl stejně už odsouzen, proto musí zatím kandidovat a vyhrávat volby dokud nebude ležet na smrtelné posteli. Ale to se může změnit volbou prezidenta, který mu udělí abolici.
Tedy, bude sice odsouzen, ale nebude za to zavřen. Mezitím se ale jeho vláda postará o to, že veškeré jeho trestní činy už nebudou stejně trestné.
Už se na tom pracuje a budeme mít zákon, ze kterého to jasně vyplývá.
Tedy že pokud někdo neřídí přímo Ministerstvo, do jakého patří sektor podnikání dotyčného politika, tak to není střet zájmů. Tedy prezident, premiér, předsedové obou komor parlamentu a samozřejmě poslanci a senátoři, hejtmani, primátoři, a radní, nebudou nikdy v žádném oboru, ve střetu zájmů.
U ministrů akorát nesmí ten ministr být ministrem ministerstva pod které patří ten zájem aby nebyl ve střetu. Geniální plán bureše a jeho nejbližších, jak korumpovat celý stát a národ, a tím být defakto nepostižitelný, vyšel na vyznamenání.
A gangy celého světa by se měli od babiše učit. A myslím že jim to vyjde. Lidi jsou hloupí nejen i nás, ale na celém světě. Stejně tak jak nám předvádí třeba Američané.
Jen ať nás ty vzájemné konflikty jednou neporazí.
Měli by si nejdříve stanovit priority. Za 2 světové se Churchill, velký odpůrce komunismu, spojil se Stalinem, velkým odpůrcem demokracie a západu, spojili proti společnému nepříteli Hitlerovi. Po válce se opět nenáviděli, ale protože dali přednost většímu nepříteli než jeden pro druhého sami představovali, byl jejich ještě větší nepřítel poražen. Proto sakra přestaňme v Evropě dělat kraviny, přestaňme se střílet do nohy a spojme se proti společnému a největšímu nebezpečí. 🤦🤮 Z těchto žabomyších vzájemných konfliktů, z pohledu 3 světové válce (a chcete-li 2 studené válce pokud se vám 3 světová nezdá dost horká) má největší profit a radost (doufám že náš společný nepřítel) russácko. Dokážete si představit, aby se spojenci za 2 světové, takto pošťuchovali? Nakonec, o to se Hitler snažil celou válku. Naštěstí se mu to nepodařilo. A dnes se russácko snaží nás rozdělit a bohužel mu v tom očividně, občas pomáháme sami. 🤦🤮 Tak sakra, také si vjeďme do vlasů až po válce. 🤦🤮
čtvrtek 18. června 2026
Dobře popsáno.
‼️DOZIMETR, KAMPELIČKA, BITCOIN‼️
- jakmile má vládní šestislepenec nějakou kauzu, hned se v komentářích objeví tato 3 kouzelná slůvka a že ty kauzy prý nikdo neřeší a "média mlčí"
- tyto 3 kauzy jsou přitom nadmíru médii probírány a falešné účty je cpou po celé síti všude do komentářů
- ignorovány jsou naopak kauzy:
🔴ANO Hrabáč - škoda 33 milionů, ex-primátor Chomutova
🔴ANO Charvát - škoda přes 38 milionů, ex-primátor Pardubic
🔴ANO Azbest - škoda 2,2 MILIARDY, ex-radní ANO Bezděk
🔴neoprávněné dotace pro Agrofert 7,5 miliardy - dosud nevráceno
🔴střet zájmů Babiš - zatím EU odmítla vyplatit přes 20 miliard, vyplaceno z paněz českých občanů
🔴ANO ODS Stoka - škoda přes 47 milionů, Švachula (ANO) dostal trest 7 let
- podobně jako zmíněné kauzy demobloku byla v médiích řešena pouze kauza Čapí hnízdo, tam už soud rozhodl po létech průtahů z Babišovy strany, že byl spáchán dotační podvod, Nagyová (ANO) dostala trest, Babiš se mu vyhnul imunitou
➡️KAUZA KAMPELIČKA
- Petr Fiala zaplatil pokutu 50 tisíc za opomenutí přiznání podílu
➡️KAUZA BITCOIN
- Ministerstvo spravedlnosti za Pavla Blažka (ODS) přijalo dar v bitcoinech, z jehož prodeje získalo téměř 1 mld. Kč
- spor vznikl kvůli podezření, že kryptoměna mohla pocházet z trestné činnosti, a kvůli tomu, zda ministerstvo dostatečně prověřilo její původ před přijetím daru
- spekuluje se o odklonění části Bitcoinů
- Blažek kvůli kauze rezignoval; v květnu 2026 byl spolu s bývalým náměstkem Radomírem Daňhelem a advokátem Kárimem Titzem obviněn
- probíhá šetření
➡️KAUZA DOZIMETR
- kauza je před soudem a týká se údajného ovlivňování zakázek pražského dopravního podniku skupinou kolem podnikatele Michala Redla a tehdejšího náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN), za provize a úplatky
- Hlubuček byl Starosty ihned potrestán vyloučením, za což stranu žaluje, Starostové zároveň provedli audit darů a vše podezřelé dali na charitu, zavedli nejpřísnější pravidla pro příjem darů z politických subjektů v ČR
‼️Další "zapletení":
- Petr Gazdík (STAN) nebyl obžalován; policejní spis popsal jeho telefonáty, schůzky a společnou dovolenou s Redlem, načež byl donucen rezignovat na funkci ministra školství
- Jana Mračková Vildumetzová (ANO) nebyla obžalována; její spojení spočívá v osobním kontaktu s obviněným mafiánem Zakaríou Nemrahem, který byl svědkem na její svatbě (kde se setkal i s A. Babišem) a kmotrem jejího dítěte, jezdila jeho autem a bydlela v jeho bytě
- Jaroslav Faltýnek (ANO) není obžalován; jeho jméno se objevilo kvůli kontaktům s Pavlem Dovhomiljou, jenž podle médií popsal jednání o projektech a zakázkách DPP
‼️"Mrtví v dozimetru"
- po internetu kolují dezinformace o tom, že za úmrtí můžou Starostové, na kauzu jsou napojováni lidé, co s ní ani neměli silné spojení:
🟣Věslav Michalik (STAN): infarkt při výletě v červnu 2022; policie vyloučila cizí zavinění, neprávem zapojován do kauzy
🟣Jan Gottvald ml.: masivní infarkt, není známé trestní vyšetřování smrti.
🟣Petr Adam: obviněný v hlavní větvi; spáchal sebevraždu krátce po razii, pitva vyloučila cizí zavinění
🟣Martin Horák: svědek v armádní větvi; zemřel po pádu z hotelového balkonu v Dubaji, české vyšetřování uzavřelo sebevraždu a případ odložilo
středa 17. června 2026
Proč nestávkují odbory ČT a Čro, kulturní scéna a školy?
Že by ukázka toho, že odbory vždy podporovali Temnoblok proti Demobloku? Že se stávkovalo jen když byl Demoblok u vlády, ale když byl u vlády Temnoblok, tak nic? Prostě se teď jasně ukazuje, že odbory jdou rudé a hnědé, vždy na straně populismu a extrémismu. Nikdy na straně demokracie. Proto stávkovali proti reformám Demobloku, které byly potřeba, ale nebudou protestovat proti oklešťování demokracie a svobody. Odbory (respektive vedení a funkcionáři odborů) vždy byli pátou kolonou Temnobloku a nejsilnější levicovou stranou (hnutím) v zemi. Aniž by to bylo řečeno členům odborů, které tak nevědomky byli vtaženy do politiky. A proto vždy pořádali protesty proti rozumným rozhodnutím a reformám Demobloku, a nikdy nebudou protestovat proti populistické a extrémní politice Temnobloku. A vždy jen využijí naštvanosti lidí kteří nechápou že se musí šetřit, a po kterých se chce jen pochopit že šetřit se musí, protože na rozhazování nejsou podmínky. A nikdy nebudou protestovat za svobodu, demokracii, pravdu, právo, spravedlnost. Ale vždy jen za platy, mzdy a důchody, i na dluh a to za cenu bankrotu. Za život dneška bez výhledu na budoucnost zítřka. I proto odbory nikdy nepodpořili třeba milión chvilek, zato podpořili demonstrace dezolátů. Pamatuji si do dnes ten ostudný obrázek, kdy na jednom pódiu stáli zástupci odborů s populistickými a extremistickými politiky, včetně zástupců dezoscény. 🤮 Čímž dali veřejný důkaz co jsou odbory zač. O jejich "generálních" vůdcích ani nemluvě. Především Falbr co se pasoval na tátu dělníků 🤦, Zavadil se svým legendárním proslovem: Nečasova vláda je nejhorší vládou od druhé světové války 🤮, po Středulu.
PS: Demoblok= strany Fialovi 5ti koalice. Temnoblok= zbytek politické scény.
úterý 16. června 2026
Co se stalo od Yaroslav Korovai, o válce a russácku
A CO SE STALO?
To je snad nejpopulárnější otázka současného ruského internetu.
A co se stalo? – Proč mizí benzín? Proč nad ruskými městy létají drony? Proč se „naši chlapci“ vracejí domů v plastových pytlích? Proč vypínají internet? Proč zakazují VPN? Proč za příspěvek na Facebooku táhnou člověka do antonu? Proč je stále těžší získat evropské vízum?
Když tyto otázky poslouchám, bezděčně si vzpomínám na pasáka dobytka Pafnutiče z nesmrtelné literatury. Byl by rád, kdyby aspoň jednou zažil kognitivní disonanci, ale čtyři třídy základního vzdělání mu na to nestačily. Proto byl postaru prostě v pr**li a čuměl.
Tak se tedy pokusím pomoct.
Odpovídám.
Stalo se to, že v roce 1992 ruská armáda zabila tisíce lidí v mé zemi – v Moldavsku – a okupovala část jejího území – Podněstří. Stalo se to, že Moskva slibovala stažení vojsk, podepisovala dokumenty, přísahala na mezinárodních summitech, ale vojska jsou tam dodnes.
Stalo se to, že ruští političtí technologové a gábéčkáři (StBáci) v 90. letech zaseli rozkol mezi Moldavany a Gagauze – lidi, kteří předtím žili v míru vedle sebe téměř dvě stě let. Umíte jen rozdělovat. Rozeštvávat. Otrvávat. Pokládat časované miny pod cizí státy.
Stalo se to, že po tři desetiletí Rusko dusilo moldavskou ekonomiku plynovým vydíráním, zavádělo jedno embargo za druhým, trestalo zemědělce, vinaře a podnikatele za nesprávné politické názory jejich vlády. Moldavsko přitom nikdy neoplácelo stejnou mincí a nezavíralo svůj trh pro ruské zboží.
Stalo se to, že v Gruzii jste proměnili Abcházii v muzeum okupace a Jižní Osetii v rezervaci geopolitického banditismu. Rozeštvali jste lidi proti sobě a pak jste přišli hrát mírotvorce na troskách vlastního zločinu.
Stalo se to, že svými intrigami a manipulacemi na jižním Kavkaze jste po desetiletí udržovali Arménii ve stavu politické a ekonomické závislosti. Proměnili jste celý národ v rukojmí vlastní „spojenecké péče“. Za řečí o bratrství a strategickém partnerství byla Arménie zbavována normálních vztahů se sousedy, perspektiv rozvoje a možnosti samostatně určovat svou budoucnost.
A když Arméni konečně začali chápat cenu tohoto „přátelství“, ukázalo se, že po všechna tato desetiletí jim Moskva neprodávala bezpečnost, ale vodítko.
Stalo se to, že Rusko v roce 2014 anotovalo Krym, ačkoliv samo garantovalo územní celistvost Ukrajiny.
Stalo se to, že 24. února 2022 Rusko rozpoutalo plnohodnotnou válku, zabilo stovky tisíc lidí a miliony nechalo bez domova.
Byli to právě vaši „chlapci“, kdo smazal z povrchu zemského nádherné město Mariupol.
Byli to právě vaši „chlapci“, kdo uspořádal masaker v Buči, kde pro zábavu zabíjeli civilisty.
Jsou to právě vaši „chlapci“, kdo každý den odpaluje rakety na obytné čtvrti, školy, nemocnice a dětská hřiště. Jsou to právě vaši „chlapci“, kdo útočí drony na obytné domy a civilní infrastrukturu daleko za linií fronty.
Všechna tato krev je nejen na rukou Putina, ale i na rukou té mlčící většiny, která tuto noční můru podporovala nebo se rozhodla ji ignorovat.
A ne, nevykládejte mi nic o „složité geopolitice“. Když vaše raketa zasáhne obytný dům, geopolitika se z nějakého důvodu vždy ocitne pod troskami společně s dětmi.
Ale to nejzajímavější není ani tohle.
Vy jste všechno věděli.
Věděli jste o Podněstří.
Věděli jste o Gruzii.
Věděli jste o Arménii.
Věděli jste o Krymu.
Věděli jste o Mariupolu a Buči.
Viděli jste, jak vaši „chlapci“ tahali z Ukrajiny pračky, záchodové mísy a cizí televizory. Velmi dobře jste chápali, že je to všechno nakradené.
Slyšeli jste telefonní hovory, kde manželka s radostí přijímala ukradené spodní prádlo, zatímco někde poblíž ležela zavražděná majitelka tohoto domu. Věděla, že za tím stojí něčí neštěstí a smrt.
Věděli jste i jiné věci.
Po desetiletí jste se dívali spatra na celé národy Střední Asie. Posmívali jste se jejich kultuře a pasovali se do role nositelů jakési zvláštní civilizace. Rasistické vtipy, komolení jmen, zesměšňování přízvuku a dělání z celých národů objekt levné povýšenosti se pro vás staly normou.
Vštípili vám, že Tádžici, Gruzínci, Moldavané, Uzbekové, Kyrgyzové, Ukrajinci a Kazachové existují jen proto, aby sloužili vaší představě o vlastní velikosti.
Ve skutečnosti právě tohle je fašismus.
Ne ten vymyšlený fašismus, se kterým údajně hrdinně bojujete kdesi mimo Rusko, ale ten nejskutečnější – běžný, každodenní, zažraný do vašeho vědomí.
Protože dokud se zlo páchalo někde daleko, zdálo se být výhodné. Dokonce zábavné. Dokonce i důvodem k hrdosti.
A teď se válka vrátila tam, odkud vždy přicházela k ostatním – k vám domů.
A právě tehdy zazněla tato dětská, překvapená, téměř nevinná otázka: – A co se stalo?
Stalo se to, že jste po desetiletí otravovali život jiným národům kvůli svým imperiálním přeludům. Ničili jste země, rozeštvávali sousedy, plodili války, podporovali diktátory, obchodovali se strachem a závislostí.
Stalo se to, že bumerang, navzdory ruským fyzikálním zákonům, přece jen existuje.
Válka se vrátila do „rodného přístavu“ a za každý zločin dříve nebo později přijde účet.
A ne, to není rusofobie.
To je čisté účetnictví.
@sledující @směr
sobota 13. června 2026
za ceny může Bureš
V podstatě, voliči bureše, proč netlačíte na svého vůdce ať sníží ceny a inflaci? Za Fialy jste ceny a inflaci sváděli na Fialovu vládu, která mohla pramálo s tím něco udělat. Bureš ale může. Protože vlastní nebo má vliv, na půlku ekonomiky státu. Jestli by někdo mohl něco udělat s cenami a inflací, je to především Bureš a jeho politická divize Agrofertu, ano.
středa 10. června 2026
Co se dá dělat s volební situací?
Co se dá dělat s volební situací?
Možná by to chtělo více komunikace s rodinou, více návštěv i demokratických politiků, ale i větší zapojení médií. Tedy že si budou zvát demokratické politiky do pořadů a reportáží, než těch extrémních a populistických, nebo svými otázkami pořádně prohnat ty populisty a extrémisty. A už vůbec si nezvat dezoláty.
Jinak, také bych byl pro maximální a maximální hranici věku, nejen pro voliče ale i politiky. Voliče od první občanky (15 let) do dovršení 70 let v den voleb. U kandidátky politiků by to platilo od 30 let (když už mají nějaké zkušenosti) a že během volebního období nesmí dovršit 70 let. Tedy politik by nesměl kandidovat podle funkce: prezident 64, poslanec a člen vlády 65, senátor 63, europarlament 64, komunální a krajský politik 65 let.
V mém případě by mě čekali už jenom dvoje komunální a krajské volby a všechny ostatní už jen jedny.
o green dealu
Green Deal se dnes často prezentuje jako „Brusel nám chce zakázat auta a topení“. Jenže realita je mnohem širší — a paradoxně hodně věcí z Green Dealu jsou přesně ty věci, které naši předci dělali úplně běžně, protože chápali krajinu lépe než my.
Green Deal není jen o emisích z továren.
Je i o tom, že:
– krajina má zadržet vodu,
– města nemají být rozpálené betonové pece,
– pole nemají být obří vyprahlé pláně bez života,
– les nemá být jen továrna na dřevo,
– a stát nemá čekat, až přijde další sucho, povodeň nebo extrémní vedro.
Proto se řeší:
🌳 remízky a stromořadí,
🌾 obnova mokřadů,
💧 zadržování vody v krajině,
🏙️ více zeleně ve městech,
🚲 doprava a čistší vzduch,
🏠 úspornější budovy,
⚡ modernější energetika.
Mimochodem právě remízky, meze a malé rybníčky byly v české krajině úplně normální. Zmizely hlavně během kolektivizace, kdy se krajina změnila na obří průmyslové lány, po kterých dnes voda jen steče pryč.
A pak se lidé diví:
– že jsou sucha,
– že se přehřívají města,
– že mizí hmyz,
– že pole po prudkém dešti ztratí část úrodné půdy.
Green Deal není dokonalý. Některé nápady jsou zbytečně byrokratické, některé drahé a některé špatně komunikované. Ale základní myšlenka není „zničit lidem život“.
Je to snaha zabrzdit problém, který už dávno vidíme kolem sebe: vysychající krajinu, extrémy počasí a přehřátá města.
A největší ironie? Část lidí dnes bojuje proti remízkům, stromům a zadržování vody v krajině jako proti „eko šílenství“, přestože přesně takhle český venkov fungoval po staletí.
Je Brusel opravdu diktát?
převzato z fb.
Příště až uslyšíte „Brusel nám diktuje” — přečtěte si tohle.
„Brusel nám diktuje.” Opravdu?
Tuhle větu slýcháme pořád. Ale pojďme se podívat na fakta.
Nejdřív peníze.
Od roku 2004 do konce roku 2024 Česko zaplatilo do EU 937 miliard korun. Zpátky dostalo přes 2 biliony. Na silnice, nemocnice, školy. Průměrná mzda vzrostla ze 17 738 Kč na 46 165 Kč. To není diktát – to je členství, které se vyplácí.
Kdo vlastně rozhoduje?
Přes 60 procent rozhodnutí EU je přijato jednomyslně – tedy se souhlasem všech 27 států. V dalších 20 procentech se někdo zdržel, ale nehlasoval proti. Náš ministr u každého hlasování sedí. Přehlasování malé země je výjimka, ne pravidlo.
A Štrasburk – to je přímý opak diktátu.
Každý občan ČR může podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva, pokud se domnívá, že mu český stát porušil základní práva. Aktuálně tam leží přibližně 140 případů proti České republice. Češi tento soud aktivně využívají jako pojistku proti vlastnímu státu – ne proti Bruselu.
Za slovem „diktát” se schovávají věci, které každý denně využívá — a ani neví, že za nimi stojí EU.
📱 Roaming zdarma.
Od roku 2017 platíte v celé EU za volání a data stejně jako doma. EU toto pravidlo prodloužila do roku 2032. Dřív jste za týden dovolené dostali účet v tisících. Brusel to zakázal. Slyšeli jste někdy politika, jak říká „tohle jsme vám přinesli my”? Ne.
✈️ Zpoždění letu.
Pokud má letecká společnost zpoždění přes tři hodiny z důvodů na své straně, máte nárok na odškodnění 250 až 600 eur. To není česká laskavost. To je evropský zákon.
👷 Vaše práva v práci.
EU zákonem stanoví maximální pracovní týden 48 hodin, nejméně čtyři týdny placené dovolené ročně a těhotným ženám garantuje mateřskou dovolenou minimálně 14 týdnů. Bez EU by tato minima závisela čistě na dobré vůli zaměstnavatele a domácích politiků.
🥩 Co jíte.
EU pokrývá celý potravinový řetězec — od výroby po váš talíř — a stanovuje normy pro hygienu, zdraví zvířat a kontrolu pesticidů. Z více než 125 000 vzorků potravin odebraných napříč Evropou zůstává míra souladu s limity velmi vysoká a nevyhovující dovozy jsou zastaveny ještě před vstupem na trh. Bez těchto pravidel by vám nikdo neřekl, co je ve vašem jídle.
🔒 Vaše osobní data.
GDPR dává občanům kontrolu nad vlastními osobními údaji a zakazuje firmám s nimi nakládat libovolně. Díky tomu Zuckerberg nemůže v Evropě dělat co chce.
Teď si všimněte jedné věci.
Když přijde zákon, který omezuje lobbisty nebo velké firmy — zazní okamžitě: „Diktát z Bruselu.”
Když přijde zákon, který pomáhá lidem? Ticho. Nebo ještě lépe —
někdo ho prodá jako vlastní zásluhu.
Francouzská europoslankyně, která Babiše osobně znala z jednání Evropské rady, to pojmenovala přesně: existují dva Babišové. Jeden v Bruselu vystupoval jako Evropan. Druhý doma EU ostře kritizoval.
Když byl premiérem, u Green Dealu souhlasil se vším a nevybojoval žádný ústupek. Doma to pak prodával jako diktát z Bruselu.
Tohle není kritika EU. Tohle je divadlo pro voliče.
EU není dokonalá. Ale „diktuje nám” říkají hlavně ti, kteří nechtějí, abyste se ptali, co dělají oni.
Co vy — slyšeli jste někdy politika, jak přiznal, že tohle pro vás udělal Brusel? Napište do komentářů.
Demokracie se musí umět bránit
Andrej Ruščák
Mám velký problém s bezzubým, za všech ohledů nenásilným liberalismem. Protože takový liberalismus bude brzo mrtvý liberalismus i s jeho nositeli.
Dnes jsem zase narazil na post, kde se někdo rozčiloval nad tím, že se klimatická změna bere jako věc do diskuse a ne jako vědecky podložený fakt, kterým prostě je. Bavíme se tu o nesmyslnosti rasismu, sexismu, homofobie, transfobie, xenofobie a dalších nehezkých jevů - nejen jejich škodlivosti, ale vyloženě absurdnosti. Bavíme se o nutnosti nezávislých médií, svobody vědeckého poznání a dalších důležitých aspektech civilizované společnosti.
Já to vím, že je předsudečná nenávist a tupost špatná, víte to i vy. Podepíšeme si to zpravidla navzájem, ale k čemu nám to je, když jsme na světě my, co to vidíme takhle, v menšině a ta tupá většina je víc a víc schopná nás utlouct čepicemi?
Jestli/až vyhrají, svět podle nás prostě nebude. Bude to bezohledný, krutý, krátkozraký svět, který se brzo sám zahubí, protože jeho vůdci nedokážou chápat neintuitivní - zato pravdivé - popisy reality.
Jestli jim svět přenecháme, skončí jimi z blbosti způsobenou klimatickou katastrofou, kterou, až zjistí, že je neodvratitelná, se budou snažit "řešit" předhazováním menšin plebsu k lynči jako nějaké zvrácené oběti bohům.
Tihle primitivové a gauneři, co si je pasou, tvoří většinu světové populace. Je jich mraky i u nás v Evropě, Ameriku ovládli předloni.
My se pořád tváříme, jako bychom měli svou hrubou sílu proti nim omezovat, jako bychom pořád byli dominantní silou, která se musí vědomě omezovat, aby neublížila (moc). Jenže ta doba je pryč. Jestli nebudeme mít zuby, je to konečná.
Já: Naprostý souhlas. Já už to píšu mnoho let. I jsem vymyslel citát: demokracii může porazit jen demokracie. A je to tak. Přestaňme si hrát na absolutní demokracii. I demokracie se musí umět bránit. A neubrání se jen tím, že budeme čekat až lidé dostanou rozum. Né, nikdy ho nedostanou a budou jen hloupnout. A ukazuje se že je to tak. Prostě pokud demokracie bude dávat prostor populismu a extrémismu, tak postupně ten prostor ti populisté a extremisté obsadí a demokracii z něj vystrčí. Protože demokracie má jednu nevýhodu proti populismu a extrémismu. Demokracie neumí hledat jednoduchá řešení a hledat viníky na které svede své neúspěchy, a slibovat že vše vyřídí za všechny. A lidé tak strašně moc chtějí slyšet že se o ně někdo postará a chtějí tak strašně moc všemu "rozumět" a proto chtějí slyšet jen ta jednoduchá vysvětlení a řešení. A tohle jim umí dát jen populismus a extremismus.
Ví vůbec tramp co dělá 🤦
Ví vůbec tramp co dělá 🤦
Ta pologramotná poloopičí trumpeta neví co dělá. Rozhodně né podle nějakého plánu. Prostě někde něco rozbije, zapálí, rozlije, ukradne... A čeká co se stane. No a když se ukáže co to udělalo či vyvolalo, potom jedná dál. Tedy né že by se omluvil nebo nedej bože po sobě uklidil, jen je buď opatrnější nebo ještě přidá v díle zkázy. Každopádně je hrdej na to co dělá a vyžaduje od všech pochvalu a odměnu za to co dělá. A kdo ho chválí toho má rád a kdo mu dá i nějakou odměnu, toho zbožňuje nade vše. A kdo ne, nebo nedej bože ho i hubuje, toho by nejraději roztrhal na kousky a ještě by mu řekl, že si to zasloužil, protože neměl být tak drzej a měl ho mít rád. Nejlépe s ním umí pracovat jeho pán putin a sem tam ho podrbe za ušima i si ťin-pching. Pro svého páníčka by dýchal a pro druhé by také dýchal ve chvílích kdy ho sebe za ouškem. Protože tak krásně nikdo nedrbe (kromě páníčka). Akorát ho štve, když ho Si přestane drbat. To je potom naštvanej a začne na něj vrčet a štěkat. Potom ho páníček hladí a on mu s láskou líže čumáček. Tedy tvář. A zvlášť když jsou na něj v celém zbylém širém světě všichni zlí a nechápou ho. To je potom vděčný za pohlazení. A hlavně pochvalu za to co dělá. Jeho sen je, aby ho všichni měli rádi. A kdo to nechápe, toho zakousne. Páč nemá v jeho světě co pohledávat. Tak že na závěr. Yes, ta pologramotná poloopičí trumpeta má plán. Donutit celý svět k pokoře a poslušnosti a lásce k jeho božské dokonalosti. Kdo to nechápe, nemá právo na existenci.
Svět je stále nepoučený a silně antisemitský.
Svět je nepoučitelný. A bohužel silně antisemitský. A našel si viníka za veškeré zlo na zemi. Židy. A tím se zbavil každý svých vlastních zločinů. A proto je pro svět každé podezření že něco spáchali Židé tak strašně moc přijatelné, aby si každý ukázal na židy: vidíte, my vám to říkali že jsou to zlo co páchají ty zločiny... No a když se ukáže, skoro vždy se to ukáže, že to není pravda, tak to prostě svět nezajímá. A místo omluvy hledá jiný důkaz že jsou Židé zlo. Tiše přejdou že se mýlili, omluva by byla jejich selhání, které si přeci nemohou připustit, protože oni mají přeci pravdu a jednou se ta pravda musí ukázat. A potom vítězně řeknou: aha, vidíte, máme pravdu že Židé jsou zlo a páchají zločiny. No a proto bude svět stále věřit na první dobrou, že Židé něco provedli a tiše přecházet že se zase mýlili, a čekat na to až se konečně pravda provalí. Nečekejme proto od světa že jednou procitne, přestane věřit každé blbosti co se objeví na Židy. Né neprocitne. Už přes 2000 let neprocitnul a do konce světa neprocitne. Potřebuje prostě mít viníka za své vlastní zlo. Bohužel ho našel v Židech. A pokud si nepřizná každý to své zlo a svou vinu na tom zlu, tak stále bude hledat to zlo a vinu jinde. Nebudou Židé, bude jiný viník. A nikdy nikdo nepřijde a neomluví se za to, že se mýlil. A nikoho nikdy nenapadne, jaké má štěstí, že svět viníka nenašel v křesťanech, muslimech, Arabech, Slovanech, Číňanech, Maurech nebo indiánech..., které mohl obviňovat jako Židy. Ale mysleme všichni na to, že může přijít chvíle, kdy se svět po zničení Židů, může obrátit ne kteréhokoliv z nás a ukázat na nás. A můžeme být na stejném místě jako Židé. Nakonec, v našem slovanském případě, jsme nebyli daleko od toho, aby svět ukázal na nás. A co si budeme, tak Slované nejsou do dnes příliš oblíbení mezi národy. A ohrnuje se nad námi nos. A jen díky Ukrajincům a Polákům, v podstatě těmi co byli mezi Slovany těmi nejopovrhovanějšími Slovany i mezi Slovany, se to trochu začíná měnit. Ale to už začínám jinou linku. Proto končím s tím, že svět vždy bude věřit že Židé, Izrael, páchá zlo, a čeká na sebemenší podezření i bez důkazů, aby Židy a Izrael odsoudil. A když se ukáže pravda, tiše to přejde a číhá na další podezření.
Československo jsme si rozbily i my, nejen Němci a Slováci a vyhnání Sudeťáků byl zločin.
Proč Němci (ale i Slováci, Poláci, Maďaři) rozbily Československo? Němci volili tedy sudetoněmeckou stranu (a Slováci Hlinkovce), tzv Henleinovce, která vyhrála tak poslední předválečné volby, a přesto neměli ve vládě jediné místo🤦 bylo i kvůli tomu, jak se k Němcům (ale i Slovákům, Maďarům, a dalším menšinám, které ale dohromady dělali polovinu populace s Čechy) chovalo Československo. Kdyby se Češi (Češi Moravané a Slezané) nechovali k ostatním jako páni k poddaným, možná by naši Němci, Maďaři, Slováci a ostatní, více bojovali za společnou Československou vlast. V podstatě jsme si ten konec zasloužili. Samozřejmě co to provázelo za zločiny je už druhá věc. Ale za rozpad Československa můžeme i my, Češi Moravané a Slezané. Protože jsme dělali přesně to, co se nám nelíbilo na Rakousku a proto jsme ho pomáhali také rozbít. Prostě, Němci, Slováci, Maďaři se necítili v Československu jako doma a proto k Československu neměli takový vztah jako Češi a Moravané. A proto neměli vůli za Československo bojovat. Jako Češi a Moravané za Rakousko.
A nesvádějme a neomlouvejme poválečné zločiny na chování Němců za války. Je spousty svědectví víme, že komunisti se chovali často hůř než nacisti. Nakonec, objetí komunismu je 2x víc než nacismu. No a vyhlazovací koncentráky také vynalezli komunisté. Zdůrazňuji vyhlazovací, né koncentráky jako takové. Němci to jen zefektivnili. Tedy už to nebylo jen vyhlazování dřinou hladem a zimou (za komunismu), ale rovnou vražděním. Akorát že s tím neměli 3 mil vyhnaných Sudeťáků nic společného (samozřejmě kromě jedinců, kteří už stejně před koncem války zdrhli) a jejich potomci, vlastně potomci těch potomků, už vůbec né. Vyhnání Sudeťáků byla jen pomsta za potupu kterou jsme zažili tím že jsme se nebránili, né odveta za skutečné zločiny.
pondělí 8. června 2026
Kdo jsou ti demonstrující za tzv palestince
Řekl bych že ti co podporují tzv palestince proti Izraeli, jsou na stejné úrovni jako ti, co podporují russáky proti Ukrajině, odpor proti očkování, nedůvěru ke státním institucím, odpor proti demokracii, západu, bohatství, LGBT, green dealu, EU, NATO... A prostě jen podporují vše co je proti tomu proti čemu jsou. Jsou pod vlivem konspirací a hybridní války, vedené říší zla (🇷🇺🇮🇷🇵🇸🇰🇵🇨🇳 a maga 🇺🇲) a jejich pátými kolonami. To že nechápou proti čemu vlastně jsou a co vlastně podporují, jim je jedno nebo je to nezajímá. Jim stačí že jsou prostě v odporu proti tomu, proti čemu jsou v odporu. Jim stačí co čerpají ze strany ke které se přidali. Ukrajina a Izrael jsou prostě nacistické a páchají genocidu, západ je prostě zkažený a pod vlivem Židů a LGBT a bohatých, který chtějí ovládat a zničit civilizaci, očkování je přímá likvidace nebo ovládání lidstva, green deal nás chce dovést zpátky do pravěku, a státní instituce to vše kryjí. Tečka. 🤦 Tedy, propalestinské demonstrace jsou na stejné úrovni, jako demonstrace proti summitům NATO, G7 a G20. Proti očkování, LGBT, green dealu. Proti válce na Ukrajině a v Izraeli, samozřejmě kde nejsou viníci rusko a Hamás ale Ukrajina a Izrael a jejich podporovatelé. Všichni mají stejné jmenovatele. Dezoláti, tedy vojáci říše zla (🇷🇺🇮🇷🇵🇸🇰🇵🇨🇳a maga 🇺🇲) v zákopech hybridní války proti demokracii. Jsou na stejné úrovni, jako vojáci nacistického Německa a komunistického sovětského russácka za druhé světové. Ti také nepřemýšleli nad tím, za co vlastně bojují. Oni bojovali zbraněmi co zabíjeli, vojáci hybridní války bojují slovy myšlenkami a někdy násilím.
čtvrtek 4. června 2026
Proč není víc dětí? Jsou v tom peníze nebo zázemí?
Proč není víc dětí? Jsou v tom peníze nebo zázemí?
Nevím o nějaké otevřené a veřejné tedy státem provozované nesnášenlivosti a nechuti k dětem. V soukromí respektive u jednotlivců jsem se s tím setkal. Ale názory jednotlivců prostě nelze ovlivnit, ale ve většině případů to tak není. No a kolikrát i u těch jedinců jde často o nesnášenlivost spíš k cizím dětem než dětem jako takovým.
A jak to napravit? Začít výchovou už od kolébky. A to výchovou k životu jako celku. A nejlepší učitel je osobní příklad. Říká se že už se narodíme v podstatě ze 70% už hotový a 30% je výchova a okolní vlivy. A já si myslím že výchova je 70% osobní příklad rodiny a 30% je samotná výchova a vliv okolí.
Celospolečensky respektive z pohledu státu, obcí, firem... To už bude v tom jaké se nastaví podmínky. Tedy nejen finanční, ale i možnosti různých úlev a pomoci. Tedy aby dítě neznamenalo stop v práci, kariéře, volnému času na naše záliby a koníčky, cestování. Prostě aby dítě neznamenalo trvalé omezení.
Co tím myslím? Především dostatek míst kde se o děti postarají včetně firemních školek případně mít dítě u sebe i v práci (samozřejmě kde to půjde) Možnost zkrácených úvazků nebo flexibilní pracovní doba. Jako samozřejmost bych bral ponechání pracovní pozice se všemi bonusy i s kariérním postupem.
Vždyť tím dítětem přibude možný další zaměstnanec nebo zákazník, tak že to zaměstnavatel dělá pro svou firmu. A obec by se měla postarat kromě škol o volnočasové aktivity, fungující infrastrukturu, spojení s většími městy. Kde není kultura, zábava, obchod, velmi dobré spojení s okolím, základní škola (a nejlépe i poliklinika), tam mizí i život, protože každý uteče.
Co se týká firem co pracují na volnočasových aktivitách, jako jsou zábavy, kultura a sport, cestování, stravování a ubytování, zájezdy, ale i doprava, obchod, by měli také myslet na děti a dělat pro ně místa a programy.
No a stát by měl podporovat to aby se krásně žilo v každé obci. Třeba zákony kterými se bude moci ta obec rozvíjet. Tedy především stavebním zákonem, digitalizací, kdy nebute potřeba aby člověk procestoval den zařizováním a místo toho mohl být doma s rodinou nebo v práci a neplýtvat dovolenou.
A také tím víc udělá své práce, čímž pomůže i tomu státu, který ho potom zkásne na DPH. Tak že budou spokojeni všichni. A samozřejmě dalšími zákony, které obcím a firmám pomohou a nebudou je brzdit v rozvoji. Tak bych to hlavně řešil tak, aby se s dítětem nesnížila volnost a svoboda, samozřejmě by se nesměla odbourat odpovědnost a starost o dítě. Životní úroveň se samozřejmě sníží, ale nesmí se snížit o 100%, překopat dosavadní život a trvale. Potom se nedivme že se do dítěte nikdo nežene. A to ani přes přídavky a rodičovskou.
Aby se to tedy změnilo, proto by se mělo začít výchovou už od dětství aby lidi měli děti rádi, a firemní, obecní a státní politikou aby děti chtěli.
pondělí 1. června 2026
Není nutné mít federální Evropu.
Nemusí tedy být Evropa nutně federální. Ale měla by mít jednotný trh, měnu, daně. Jednotnou zahraniční politiku. A především jednotnou armádu. A samozřejmě zrušení veta. To se dá nahradit 3/5 většinou. Tedy 60% ku 40%. Pro klid bych klidně zavedl 70 ku 30, což by byla drtivá většina. A aby si někdo nestěžoval, že Němci mají asi 100 europoslanců a my 20, tak by hlasovali státy. Momentálně by pro stačilo 18 států a 9 by mohlo být proti. To by bohatě stačilo k lepší a efektivnější spolupráci. Zvláště když těch co fakt hodně "zlobili" bylo vždycky tak 1 až 3, a ti co jen zdržovali a vyjednávali, bylo tak kolem těch 9 států. Bez těchto věcí (jeden trh, jedna měna, jedna zahraniční politika, nutně jedna armáda, veto nahrazení absolutní většinou) Evropa vždycky bude slabá. A přitom můžeme být nejsilnější velmoc na světě, minimálně stejně mocná jako USA, mocnější než Čína, a russácko by nesahalo Evropě ani na kotníky. Proto není nutné být rovnou federací, ale v důležitých oblastech jednotní být musíme.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)