pondělí 28. prosince 2020

K volbám

 Program troj koalice spolu (ODS, TOP09, KDU-ČSL) a dvoj koalice (STAN a PIRÁTI), jsou pro mě dobré a přijatelné. Jsou i velmi podobné, tak že by neměli bránit ani vládní koalici. Za mě je dobré, že se shodnou na pro mě hlavních bodech.

1. Důchodová reforma taková, že bude základ+zásluhovost+spoření.

2. Zůstat nadále v EU a NATO. (za mě bod k dobru pro dvoj koalici za zavedení eura, který asi bude jediný střet obou koalic)

3. Orientace na západ, k demokratickým hodnotám, jasný odklon od východních a nedemokratických režimů.

4. Návrat k ústavnosti, právu, poctivosti a transparentnosti ve všech sférách společnosti, především v politice.

Program velmi podobný, neměl by být problém se složením vlády. 

Jen prosím obě koalice. Nebojujte proti sobě. Je jedno kdo z vás vyhraje a bude mít tedy premiérské křeslo. Nakonec, i ten druhý bude moci toho prosadit z programu dost. Zvláště proto, že máte obě velmi podobné programy, tak že je jedno, kdo z vás ten který bod prosadí.

Také upozorňuji, že ani jedna z vašich koalic, rozhodně nezíská 51% a tím většinu. Tak budete potřebovat někoho do vládní koalice. A pokud budete před volbama na nože, jak budete moci po volbách složit koalici? Bude to oposmlouva II, která přinese akorát totální ztrátu důvěry voličů v politiky.

Počítejte také s totální válkou proti vám. Vedené zemanem, babišem, filipem a hamáčkem. První odstřeďování už zažíváte, zvláště Piráti. Ti už zažívají i první útoky. A věřte, že je to jen zahřívací kolo. Teprve je to jen příprava na skutečnou ofenzívu. Ta pravá ofenzíva přijde, čím více budou vládní strany ztrácet dno pod nohama a čím více se budou blížit volby.

Musíte být pevní, svorní. Čím větší palba, tím musíte být jednotní a silnější. A věřte, že hradní ruská pátá kolona a čínské hradní zastoupení, zastoupené lihošem, bureš a jeho anofert, hamáčkova komunistická strana I a filipova komunistická strana II, vás nebudou šetřit ani náhodou. A použiji proti vám všech zbraní, které znají.

Nezklamte nás, bude to velký boj. Skoro se mi chce ho nazvat občanskou studenou válkou. Proto, Nebojujte proti sobě, ale proti společnému nepříteli. Jinak prohrajete a s vámi i my všichni. Svou pevností, jasným programem, tedy v první řadě přesvědčte nás, vaše voliče.

Přeji nám všem, do nového roku, především úspěšné volby, konec této zemano-burešovi vlády. No a samozřejmě všem, hodně štěstí a zdraví.

sobota 19. prosince 2020

Vzpomínka na Havla

 Pravda, Havel udělal spoustu chyb, a i proto jsem ho neměl rád.

Ale pravdou je, že Havel byl v těžké situaci. Ještě do Letné 27.listopadu 89, nebylo zdaleka nic rozhodnuto. A do voleb v červnu 90, bylo vše pevně v rukou komunistů. A do odchodu ruských vojsk v červnu 91, se to mohlo ještě všechno zvrtnout.

Všichni si oddechli (kromě komunistů a StBáků), když za dva měsíce po odchodu (srpen 91), byl v Rusku pokus o puč radikálními komunisty a KGBáky. Kdyby se jim to povedlo, a kdyby se zdržel odsun ruských vojsk z Československa, no, myslím že by jsme demokracii už dnes neměli.

Tak v této době vznikala naše nová demokracie. V té době dráždit hada bosou nohou, bylo vážně nebezpečné. Nezapomeňte, že komunisté měli ještě vše pevně v rukou. A že chtěli použít armádu na potlačení revoluce. Ještě v lednu chystali vojenský zásah, proto byli prozatímní vládou zbaveni v lednu okamžitě moci v armádě a policii a rozpuštěny lidové milice. Díky bohu se vedoucí složky těchto represivních složek neodhodlali prozatímní vládu neuposlechnout.

Z části proto, že si se situací neuměli poradit. Překvapila je. Ještě dva měsíce po revoluci (a vlastně do dnes a bude to tak u nich na věky) nevěřili, že by lidé chtěli odejít z toho jejich "ráje na zemi", a toužili po kapitalistickém "pekle". V podstatě doufali, že co jen si lidé přičuchnou ke kapitalismu, tak se ještě rádi rychle vrátí k socialismu. A z části potom, co byla na jaře 89, v Číně brutálně potlačena studentská revoluce. Zásah čínské armády odsoudil celý svět, včetně východního bloku. To bylo moc i na komunisty v Rusku a v Evropě. Proto se báli opakovat to i u nás. A samozřejmě jako příklad špatného rozhodnutí jít střílet do lidí, jim byl rumunský diktátor Ceausescu, že který tak rozhodl v prosinci 89. Ale také doufali, že Rusové své kolonie ve východní Evropě nakonec nepustí a zasáhnou. 

Tak nějaké hloupé řeči o plánovaném předání moci, rozhodně není pravda. Komunisté by nikdy dobrovolně nepředali moc, natož aby to ještě plánovali. Stačí si je dnes poslechnout, abychom zjistili, co jsou zač, jak myslí. Ve skutečnosti to tedy bylo strachem, nepochopení lidí a situace, a čekáním na ruský zásah.

Tak v takové situaci se rodila demokracie. Havel a strůjci revoluce si nemohli moc vyskakovat. Museli tedy jen domluvit podmínky předání. Bohužel, a tady je asi ten všeobecný pocit, že to bylo domluvené předání, samozřejmě podle not komunistů:

Vy nás necháte na pokoji a zařídíte nám vliv na státě, my vám tedy tu moc předáme, aniž by jsme vás roztříleli tanky.

Tak co teď? Měli Havel a jeho spolupracovníci říci: tůdle. Půjdete od válu. Všichni. A budete pykat za své zločiny, ale riskovat krveprolití a určitě porážku revoluce. Nebo přijmout?

Víte, neměl jsem Havla rád. Nesnášel jsem ho za to, že nedotáhl revoluci dokonce. Začal jsem ho i podezřívat, že to bylo předem domluvené. Ale až časem jsem ho začal chápat. A zvláště teď, v této době. Kdy nám vládne komunistický a StBácký mafián a na hradě je vlastizrádce a pátá kolona Ruska a Číny, jsem si naopak našel k Havlovi cestu. Začínám ho chápat a rozumět mu.

Proto říkám: díky bohu že jsme Havla měli a je škoda že ho dnes nemáme. Dnes potřebujeme Havla stejně, jako jsme ho potřebovali v roce 89.

Havlovi můžeme toho vyčítat hodně. Nakonec, kdo je bez viny, že ať hodí kamenem. Ale co mu nemůžeme vyčítat je to, že ač byl ke komunistům v roce 1989 velmi velkorysý (nevíme proč, ale vzhledem k tomu, že komouši měli všechno v rukou, tak chápu proč) tak že od té doby s komunisty nepromluvil, nejednal, nezval na hrad. Narozdíl od Klause, který je tím vzal na milost, a lihoše, který je svou účastí na jejich sjezdu, úplně očistil a pozval k moci. Proto, díky bohu že byl Havel, který teď chybí opět. 

pátek 11. prosince 2020

O drogách

 Bavil jsem se s jedním mladým kolegou o nebezpečnosti drog. Podle něj to je hloupost, protože spousty lidí drogy bere a nic se neděje. Je tedy pravda, že spousta lidí chlastá, hulí a bere i ty drogy, a nic jim není. Ale je spousta lidí, kteří se jednou napijí, zakouří, vezmou drogu, a mohou mít vážné problémy až smrt.

Potom jsem ale přišel na odpověď, kterou přijal i on.

Kouření neničí životy nikoho, maximálně toho kdo kouří. Kvůli kouření se nekrade, nepřepadává, nevraždí.

Alkohol ničí převážně jen toho, kdo pije. Maximálně toho, kdo ho podporuje a kdo se od alkoholika včas neodstřihne, aby ho nestáhl sebou. Což je ale jeho chyba. Pro alkohol se ale nekrade, nepřepadává, nevraždí. 

Drogy ale neničí jen toho, kdo je užívá. Ale ničí i jiným lidem, nejen těch, kdo drogově závislého podporuje. Protože pro drogy se krade, přepadává a vraždí.


Samozřejmě nepočítám kriminalitu při výrobě, pašování, distribuci, ať tu někdo nemává prohibicí a al caponem. Ale počítám jen kriminalitu, která nutí k té činnosti jednotlivce, tedy uživatele. Což znamená, že tabák a alkohol, zdaleka tak nedeformují lidský rozum, svědomí, morálku, jako drogy. Proto jsou a zůstanou, drogy nelegální, oproti těm dalším drogám (tabáku a alkoholu). Protože kouření a pití, není zdaleka tak společensky nebezpečné, jako užívání drog.

(kategorie gamblerů je tak mezi kategorií alkoholu a drog).