sobota 30. listopadu 2024

Skvěle napsané. To budu šířit tam kde narazím na: přirozenost a je psáno v bibli... 👍😂

Dopis autorce rozhlasového pořadu:
Drahá paní doktorko Schlessingerová!
ze srdce vám děkuji, že vynakládáte tolik úsilí, abyste lidem přiblížila Boží zákony. Lecčemus jsem se díky vašemu vysílání naučil a o toto poznání se snažím podílet s co největším počtem lidí. Například, když se někdo pokouší obhajovat svůj homosexuální životní styl, připomenu mu prostě Třetí knihu Mojžíšovu (Leviticus 18,22), kde jasně stojí, že jde o ohavnost. A je vymalováno.
Jenže od Vás ještě potřebuji poradit ohledně několika konkrétních zákonů a jejich aplikace.
Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1,9). Problémem jsou ale moji sousedé. Ti tvrdí, že jim ta vůně libá není. Měl bych je potrestat?
Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21,7). Kolik bych si za ni dnes měl říct?
Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15,19-24). Problém je v tom, jak se to o ní dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na můj dotaz nedůtklivě.
Za čtvrté: Leviticus 25,44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, pocházejí-li z pronárodů okolo nás.
Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale nikoli na Kanaďany. Můžete mi to objasnit? Proč bych nemohl vlastnit Kanaďany?
Za páté: Mám souseda, který pracuje i o šabatu. V Exodu 35,2 se jasně píše, že takový člověk zemře. Musím ho usmrtit osobně?
Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, že pojídání korýšů je sice ohavnost (Leviticus 11,10), ale menší než homosexualita. Nesouhlasím. Můžete to nějak rozseknout?
Za sedmé: Leviticus 21,20 praví, že k Hospodinovu oltáři nemůže přistoupit člověk s oční vadou. Já bohužel nosím brýle na čtení. Musím mít skutečně bezvadný zrak, nebo je tu jistý manévrovací prostor?
Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat licousy, přestože to Leviticus 19,27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejít?
Za deváté: Podle Leviticu 11,6-8 vím, že dotknu-li se kůže mrtvého vepře, budu nečistý. Mohl bych ale pořád hrát fotbal, když si vezmu rukavice?
Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu 19,19, protože osívá totéž pole dvojím druhem semene. Jeho žena navíc nosí šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna 70 % + polyester 30 %). Strýc nadto často zlořečí a rouhá se. Vážně musím pracně svolat celou vesnici, abychom je mohli ukamenovat? (viz Leviticus 24,10-16) Nestačí je upálit čistě v rodinném kruhu, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20,14)?
Vím, že jste se všemi těmito věcmi podrobně zabývala a nepochybuji, že nám budete moci poradit. A ještě jednou mockrát děkujeme za to, jak nám připomínáte, že Boží slovo je neměnné a věčné.
S obdivem váš Jake

Text dopisu přeložil a laskavě zveřejnil pan Viktor Janiš 🍀
Jen trocha kontextu: Laura Schlessingerová si ve svém rozhlasovém pořadu s rozlišováním nějakých odstínů šedi nedělala starosti a gayové pro ni byli prostě "biologické chyby".

čtvrtek 21. listopadu 2024

Karty, on-line, účty, nebo peníze v hotovosti?

Tak já vidím především rozdíl v tom, že do teď vás o peníze musel někdo připravit osobně. Tedy s velkým traumatem pro vás, možným zraněním s občasnými doživotními následky, a někdy to ani nepřežijete. Zato v éře karet a on-line převodech se vám rozhodně nic nemusí stát, maximálně leknutí, když při placení zjistíte že nemáte nic. A jistě, i tak se může stát, že vás někdo přepadne, ale potom je jedno jestli máte peníze nebo kartu nebo provádíte on-line platbu. A kartou mu více stížíte to přepadení a více umožníte jeho dopadení, protože díky použití karty bude znám jeho pohyb. To díky hotovosti není možno. A při dopadení na něj ukáže i vlastnění karty, to u peněz nelze, protože si 99,99% populace určitě nepíše čísla bankovek.
A rozdíl v tom v jakém režimu používáte kartu nebo on-line převod či hotovost je v tom, že v případě demokracie vám karta naopak pomůže dopadnout pachatele který vás přepadl a jinak jste úplně v bezpečí. Tak v totalitě vám také pomůže vypátrat pachatele, ale ještě vás nemusí sledovat osobně ale zkrz kartu nebo on-line platbu. 
Za mě je tedy rozhodně lepší karta nebo on-line převod než peníze. Za prvé mě při okradení nemusí čekat doživotní trauma, s doživotními následky nebo i smrt (může ale nemusí), což v případě peněz mě bude čekat vždycky. Za druhé je snazší dopadení a usvědčení pachatele v případě karet či pozdějších on-line převodů né hotovosti. Za třetí v případě změny režimu se pro mě nic nezmění, jen to usnadní režimu mě sledovat, plus platí ten první a druhý bod.
A co je lepší? Peníze doma v "matračce" nebo na účtě? Doma vás můžou stejně tak vykrást jako z účtu. Z toho účtu alespoň nebudete mít celoživotní trauma, s možnými zdravotními následky nebo nepřijdete o život. Což by vás v případě hotovosti doma mohlo určitě potkat, pokud byste v čase kradení byli doma. Za mě je lepší když mě účet vybílí a mě se nic nestane a pachatel hlavně nebude vědět kde bydlím, aby si přišel pro další nebo mě chtěl zlikvidovat. 
Oni si to ti zastánci hotovosti a odpůrci bezhotovostního placení, představují moc jednoduše. A argumentují výpadkem (blackout) a veřejným WC apd. Nejen že někde jde platit i na WC kartou, někde se za WC neplatí. A samozřejmě když přijde už doba karet, tak se s nimi bude platit všude. A pokud přijde výpadek (blackout) tak dnes už si nenakoupíte nikde, protože jsou všude pokladny na elektřinu. Tak že vám budou k ničemu i peníze. 👍😂

úterý 19. listopadu 2024

Kauza máslo 🤦

Kauza máslo 🤦
Těsně před pádem komunismu, kdy stálo máslo od 8 do 10 Kč, byli nejnižší platy a důchody kolem cca 1000 Kč. (Vím to, máma brala tolik a když šla do důchodu, tak měla o pár korun větší důchod než plat, protože nižší už nemohla mít) Dnes máte nejnižší důchody asi kolem 6000 Kč a platy kolem 10 000 Kč. Tak v dnešní době by máslo muselo stát z pohledu důchodců 48 až 60 Kč, z pohledu platů 80 až 100 Kč. Pro ty nejchudší důchodce stojí máslo stále stejně, pro nejchudší zaměstnance by mohlo mírně zdražit.
Co se průměru týká (to bude přesnější, protože na to jsou už přesnější statistiky), před rokem 89, cca 3000 plat, cca 2000 důchod. Dnes 45 000 plat, 21 000 důchod. Z pohledu průměrné mzdy by máslo mohlo stát 120 až 150 Kč. Z pohledu průměrného důchodu by máslo mohlo stát 80 až 100 Kč. 
Tak že, dnes i pro ty nejchudší je cena másla stále stejná až mírně menší už desítky let, pro ty s průměrem by se mohlo ještě zdražit.

Multivitamín z přírodních zdrojů.

Tak myslím že už jsem přišel na jídlo kde jsou zastoupeny prakticky všechny minerály a vitamíny, tedy určitě ty důležité co potřebuji já. A také je to konečně k jídlu. 
Různé druhy syrové zeleniny cca 200 g (nejlepší, tepelně upravené mě jako příloha nechutná) nasekané na kousky. (V mém případě brokolice, kapusta, mrkev, kukuřice, hrášek, fazolky, papriky, cibule, houby. Ale každý může použít co mu chutná). 
Celé ryby cca 100 g, v tomto případě šproty, které se nemusí odkosťovat, protože mají slabounké kosti, a můžou se jíst i syrové, v mém případě jsou grilované. (samozřejmě může být jakákoliv ryba)
Rozšlehané  1 vajíčko s nakrájeným tvrdým sýrem cca 50 g a opečené. 
A jen mírně osolené (v mém případě) kdo chce kořenit a jinak ochutit může podle chuti. Dohromady cca 400 g
No a moučník je různé druhy ovoce cca 150 g (v mém případě lesní směs s banánem), smíchané s oříšky, zrním, mákem, čokoládou cca 150 g (v podstatě takové mysli ale bez mléka). Dohromady cca 300 g. 
A mě to opravdu chutná a hlavně je to nabité minerály a vitamíny. V podstatě multivitamín co se prodává v tabletách. Můžete zkusit.